TOKİ indirimi için son günler

Ev ve iş yeri sahipleri için TOKİ'den yüzde 20 indirim kampanyası için son günler.

TOKİ indirimi için son günler
Editör: Hakan A.
08 Kasım 2020 - 11:26
TOKİ'nin 2020'de ikincisini düzenlediği indirim kampanyasında geri sayım başladı. İş yeri, konut sahibi olan on binlerce TOKİ sakini için yüzde 20'ye varan indirimde son günlere giriliyor. Ekim ayı ortasında başlatılan TOKİ'nin yüzde 20 indirim kampanyası için son 10 güne girildi.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 8 Kasım 2020 - İstanbul


Her yıl yüz bin üzerinde dar gelirli, orta gelirli vatandaşı ev sahibi yapan TOKİ, projelerinden ev alanları yakından ilgilendiren indirim kampanyasında son yaklaşıyor. Bu sene 2'inci kez düzenlenen yüzde 20'lere varan indirim imkanından faydalanmak isteyen mülk sahipleri peşin ödemelerde indirim alacak. Böylece TOKİ'den satın alınan evlerin maliyeti daha fazla ucuzlayacak.

TOKİ yüzde 20 indirim kampanyası 19 Kasım tarihinde sona erecek. Tapusunu hemen almak isteyenler, satın aldıkları mülkte ekstra yüzde 20 daha ucuza getirmek isteyenler için zaman doluyor.


2021 TOKİ 100 BİN KONUT ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Her yıl 100 bin sosyal konut kampanyasında 2020'de yapılacak konutların kuraları çekilmiş, hak sahipleri belirlenmişti. 1 Milyon 600 bin'e yakın başvuru ile rekorlar kıran 100 Bin sosyal konutların ikincisi için geri sayım başladı. 2021'de TOKİ 100 Bin Sosyal konut çalışmalarına başladı.

toki yüzde 20 indirim kampanyası 2020 sona eriyor

50 BİN KONUT KURALARI TAMAMLANIYOR

Diğer taraftan ilk büyük kampanyası olan TOKİ 50 Bin sosyal konut kampanyası çerçevesinde hala bazı illerin kuraları çekiliyor. Uzun süren süreçte 50 Bin sosyal konut için başvuru yapanların sürelerin uzamasından ötürü rahatsız oldukları biliniyor. TOKİ bu anlamda vatandaşların evlerine kavuşabilmeleri adına çalışmalarını hızlandırdığı, kalan kuraların tamamlanarak inşaat süreçlerinin başlayacağı ifade ediliyor.

YÜZDE 20 İNDİRİM KAMPANYASI NE ZAMAN BİTİYOR?

2020 yılı TOKİ yüzde 20 indiirm kampanyası geçtiğimiz ay ortasında başlamıştı. 30 gün sürecek olan indirim kampanyasından faydalanmak isteyen TOKİ sakinleri, kalan borçlarını peşin ödemek suretiyle yüzde 20 indirim alabilecekler. Kampanyanın tamamlanmasına 10 gün kaldı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum