TOKİ Kayaşehir evleri için ilk günde 2 bin 155 başvuru!

TOKİ Kayaşehir evleri için ilk günde 2 bin 155 başvuru!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) İstanbul Kayaşehir konutları için başvuru rekoru gelmeye başladı. Kayaşehir TOKİ evleri satışa sunulurken, toplam bin 892 adet konut için ilk günde 2 bin 155 başvuru alındığı açıklandı.

07 Eylül 2017 - 08:35

TOKİ Kayaşehir konutları için rekor başvuru bekleniyor. Devlet eliyle sosyal konut üretiminde lider Türkiye'nin en büyük toplu konut üreticisi TOKİ'nin projeleri rekor kırmaya devam ediyor. İdare tarafından 5 eylül sabahında satışa sunulan Kayaşehir evlerine ilk günden rekor talep ve başvuru yapıldığı kaydedildi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 07 Eylül  2017 - İstanbul

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından İstanbul Kayaşehir bölgesinde satışa sunulan toplam bin 892 daireden oluşan tamamlanmış proje için başvuruların alındığı ilk günde 2 bin 155 vatandaş başvuru yaptı. Başvuru süresinin bitimine kadar 30 binden fazla ev sahibi olmak isteyen vatandaşın İstanbul'daki Kayaşehir TOKİ evleri için başvuru yapması bekleniyor.

Türkiye genelinde hemen her ilde özellikle dar ve orta gelirli vatandaşlara yönelik inşa ettiği ve uygun fiyatlarla, uygun şartlarla satışa sunulan evlere her dönemde büyük ilgi gösteren vatandaşlar yeni evlerine kavuşuyor. Diğer taraftan TOKİ tarafından İstanbul Kayaşehir konut projesi kapsamında inşa edilen, orta gelir grubuna hitabp eden projesine başvuru rekoru bekleniyor.

TOKİ İstanbul Kayaşehir başvuruları başladı!

Konuyla alakalı açıklamada bulunan TOKİ Başkanı M.Ergün Turan, Kayaşehir konutlarına ilişkin, başvuruların başladığı ilk gün, hemen bayram sonrası olmasına rağmen 2 bin 155 başvuru geldi. Vatandaşlarımızın gösterdiği bu ilgi sektörün önümüzdeki dönemde daha da büyüyeceğinin göstergesi olduğunu vurguladı. Kayaşehir'de ev sahibi olacaklar, yapılan başvurular arasında  4 Ekim tarihinde yapılacak kura çekilişiyle hak sahipleri belirlenecek. TOKİ İstanbul Kayaşehir konutlarına 20 Eylül tarihine kadar başvuruların devam edeceği kaydedildi.

TOKİ yatay mimari uygulamaları kapsamında yeni nesil projelerinde gerek Anadolu'da gerekse Büyükşehirlerde büyük önemle hayata geçiriliyor. Kayaşehir TOKİ konutlarıda yatay mimariyle az katlı konutlardan oluşuyor. Projede 1+1 daire tiplerinin yanı sıra 2+1 daire seçenekleri yer alırken, en uygun konut fiyatı ise 144 bin liradan başlıyor. Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar iki vade seçeneğiyle Kayaşehir TOKİ'den ev sahibi olabilecek. En düşük taksitler ise 603 lira ve 140 ay vade ile konutlar satışa sunuldu.

TOKİ Kayaşehir Başvuru şartları neler? Kimler Kayaşehir'de ev sahibi olacak? Kura çekilişi nasıl yapılacak? ayrıntılarıyla alttaki bağlantılardan haberlerin detaylarına erişebilirsiniz.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..