TOKİ sosyal konut kura zamanı yaklaşıyor!

Kura çekilişi için TOKİ'den haber bekleyenler dikkat! 100 Bin Sosyal konut için zaman yaklaşıyor, kura çekim tarihi geri sayımı başladı.

TOKİ sosyal konut kura zamanı yaklaşıyor!
Editör: Hakan A.
11 Şubat 2020 - 00:01 - Güncelleme: 11 Şubat 2020 - 13:50

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) 81 ili kapsayan, dar gelirli vatandaşların kira öder gibi ev sahibi olmalarının önünü açan,  100 Bin adet sosyal konutun kurası için geri sayıma başladı. Vatandaş büyük bir merakla kura tarihinin açıklanmasını beklerken, heyecanla kurada adı çıkacak mı, çıkmayacak mı sorusunu soruyor.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 11 Şubat 2020 - İstanbul


Ev sahibi olmak için TOKİ sosyal konutlarına başvuran 1 Milyon 250 Bin vatandaş için kura çekilişi süresi merakla bekleniyor. Dar gelirli vatandaşların, kira öder gibi ev sahibi olmaları için devlet eliyle uygun şart ve koşullarda her yıl 100 bin yeni konut inşaa edilecek. İlki 2020 yılı için planlanan TOKİ 100 Bin konutlarda başvurular geçen ay tamamlandı. 

TOKİ tarafından vatandaşa sunulan büyük fırsat ile sosyal konutlar alıcılarını bekliyor. 24 ay gibi kısa bir sürede tamamlanacak evler için hak sahipliği belirleme kurası ne zaman yapılacak?Başta İstanbul olmak üzere, Türkiye genelinde rekor başvuru yapılan TOKİ sosyal konutları için beklenen gün yaklaşıyor. Başvuru yapan vatandaşlar kura çekiliş tarihini beklemeye devam ediyor. Hemen her gün idarenin resmi internet adresini, çıkan TOKİ haberlerini yakından takip ediyor. BU ay belli olacak kura çekilişi heyecanla bekleniyor.Kura tarihleri ne zaman açıklanacak?

Henüz netleşmeyen bu soru günlerdir en çok sorulan sorular arasında. 100 Bin sosyal konut kura çekiliş tarihlerini açıklayacak kurum Toplu Konut İdaresi. İdare web sitesi üzerinden il ve ilçe bazında başvuruların yapıldığı yerlere özel olarak kura tarihleri takvimini belirleyecek. Sürecin devam ettiği gelen bilgiler arasında. Kısa süre içerisinde idare yetkilileri kura tarihlerini netleştirerek kamuoyuna açıklayacak.

Bizlerde emlakpencerem.com ekibi olarak yakından takip ettiğimiz sosyal konutları kura çekiliş tarihlerinin belirlenmesiyle birlikte haberlerimizde yer vereceğiz. Altta verdiğimiz sosyal medya hesaplarımıza abone larak gelişmelerden en kısa süre içerisinde bilgi alabilirsiniz.

TOKİ iletişim bilgileri

TOKİ projesi için aynı gün kura çekilişi sonrası sonuçlar SMS, TOKİ web sitesi toki.gov.tr üzerinden Kura Sonuçları bağlantısı üzerinden veya e-Devlet üzerinden öğrenilebilecek. İl bazında TOKİ tarafından hayata geçirilen projelerin görsellerini görmek için tıklayın.
TEL: 444 8 654


TOKİ ile alakalı bu haberler ilginizi çekebilir;

Sosyal medya hesaplarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Hatice Kolçak'ı takip etmek için Tıklayın.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

Linkedin sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

Pinterest sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum