İstanbul'da 376 bin başvuru sahibi, TOKİ Arnavutköy, Tuzla, Başakşehir kura çekiliş tarihlerini bekliyor!

İstanbul'da 376 bin kişi başvuru yaparak hak sahibi olmak için TOKİ Arnavutköy, Tuzla ve Başakşehir için kura tarihlerinin açıklanmasını bekliyor.

İstanbul'da 376 bin başvuru sahibi, TOKİ Arnavutköy, Tuzla, Başakşehir kura çekiliş tarihlerini bekliyor!
Editör: Hakan A.
11 Şubat 2020 - 13:49
 TOKİ 100 Bin sosyal konut kampanyası dahilinde en fazla konutun satışa çıktığı il olan İstanbul'da vatandaş sabırsızlıkla kura çekilişi tarihlerinin açıklanmasını bekliyor. Rekor başvuru ile 100 Bin sosyal konut için bekleyen toplam 376 bin kişi, TOKİ kura çekiliş tarihlerini bekliyor. Peki kura tarihleri açıklandı mı, belli oldu mu?

Emlak Pencerem / TOKİ Haberleri  - 11 Şubat 2020 - İstanbul


Toplu Konut idaresi (TOKİ) son günlerde kura çekilişi tarihleri için en fazla aranan ve sorgulanan devlet kurumlarından biri oldu. Zira 1 Milyondan fazla insan 100 bin sosyal konut kampanyasına başvuruda bulunmuş ve hak sahibi olmak için kura çekilişini beklemeye başlamış durumda. Peki 100 Bin TOKİ konutu için kura tarihleri ne zaman yapılacak? Kuralar hangi tarihlerde çekilecek?

100 Bin sosyal konut TOKİ kura tarihleri için geri sayıma geçildi. TOKİ her an kura tarihlerini açıklayabilir. İdare sosyal konut başvurusunu yapanlar için kura tarihlerini belirlemeye devam ediyor. Yapılan açıklamalarda henüz kura çekiliş tarihlerinin netleştirilmediği söyleniyor. Kura takvimi için süreç işlerken, idare yetkilileri kısa bir zaman içinde 100 Bin sosyal konut kura çekilişi tarihlerini açıklayacak.


Rekor başvuru ve kura çekilişi tarihi bekleyen kişi sayısı İstanbul'da

Kura çekilişi için her gün idarenin resmi web sitesini ziyaret eden, sosyal medya hesaplarını kontrol edenler arasında en fazla İstanbul'da TOKİ konutları için başvuru yapanlar oluşturuyor. İstanbul TOKİ konutları Arnavutköy olmak üzere, Tuzla ve Başakşehir ilçeleri için sosyal konut başvurusu yapıldı. Rekor başvuru sayısı İstanbul'dan geldi. Türkiye genelinde 81 ilde satışa çıkarılan evler için yapılan başvuru sayısı 1 milyon 211 bin 518 kişi olarak açıklandı. Başvurulararasında en fazla yoğunluk İstanbul TOKİ konut projeleri için yaşandı. Arnavutköy-Tuzla ve Başakşhri ilçelerinde TOKİ tarafından yapılacak konut sayısı 10 Bin. Açıklanan rakamlara göre ise, İstanbul'dan 375 bin 953 kişi İstanbul TOKİ projelerine başvuru yaptı. Vatandaşlar TOKİ kura çekiliş tarihlerini beklemeye başladı.

Kura çekiliş tarihleri ile ilgili emlakpencerem.com editörlerinin edindiği bilgiye göre Şubat ayı sonuna kadar kura tarihleri netleştirilecek. Mart ayı itibariyle TOKİ kura takvimini il ve ilçeler bazında uygulamaya başlayacak. Mart 2020 itibariyle kura çekiliş tarihleri illere ve ilçelere göre yapılmaya başlanacak. Editörlerimiz gün boyu TOKİ kura çekiliş tarihlerini yakından takip etmekte. Kura sonuçları ile alakalı kesin bilgiler gelir gelmez, yeni haberlerde veya bu haberlerin içerisinde kura çekilişi takvimleri yer alacaktır.

TOKİ kura çekiliş tarihleri ile alakalı son dakika haberler ilginizi çekebilir.

TOKİ 2020 yılı 100 Bin Sosyal Konut kampanyası kapsamında kura çekilişi tarihlerine dair son haberleri yakından takip etmek için altta verdiğimiz sosyal medya hesaplarımıza abone olabilirsiniz. Mart ayı itibariyle gerçekleştirilecek kura çekilişlerine ilişkin en son haberleri anlık olarak görebileceksiniz.
 
Sosyal medya hesaplarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Hatice Kolçak'ı takip etmek için Tıklayın.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

Linkedin sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

Pinterest sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum