Tornado Cash (TORN) Binance ile sıçradı! TORN coin nedir, alınır mı?

Tornado Cash (TORN) coin bugün yükseliş gösteren coinler arasında yer aldı. Binance'de listelenmeye başlayan TORN coin nedir merak ediliyor.

Tornado Cash (TORN) Binance ile sıçradı! TORN coin nedir, alınır mı?
Editör: Hakan A.
11 Haziran 2021 - 15:49 - Güncelleme: 11 Haziran 2021 - 23:48
Tornado Cash (TORN) Binance öncesi sert sıçrama yapmaya başlarken, yatırımcılar TORN coini merak etmeye başladı.TORN coin hakkında güncel veriler ve bilgiler google üzerinden aramalara yansıyor. Peki bugün Binance platformunda listelenen TORN coin'de hareketliliğe neden olan yükseliş ve diğer ayrıntılara haberimizden okuyabilirsiniz.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri - 11 Haziran 2021 - İstanbul


Tornado Cash (TORN) coin gne pozitif ayrışarak yükseliş gösteren alt coinler arasında. Nedeni ise bugün Binance platformunda listelenmiş olması. Ancak son haftalardaki verilerinde sürekli yükseliş içerisinde olan Tornado Cash (TORN) listeleneceğinin etkisiyle bugün sert sıçrama yaptı. Piyasa yatırımcıları ise durumdan memnun.

Binance, Tornado Cash'i (TORN) listeleyecek ve TORN/BTC, TORN/BNB, TORN/BUSD ve TORN/USDT ticaret çiftleri için 11 Haziran Cuma günü 06:00 AM (UTC)'de açık ticarete uygun biçimde listelenmeye başlayacağı kaydedildi. Binance hizmetlerinden faydalanan her kullanıcı bugün itiabriyle artık TORN alım satımına başlayabilecekler.


 Yapılan açıklamada ise TORN için para çekme işlemleri 11 Haziran tarihinde 02:00 PM'de (UTC) başlayacağı bilgisi verildi. Para çekme açık süresi, kullanıcıların referansı için tahmini bir süredir. Kullanıcılar para çekme sayfasında gerçek durumu görebilirler.

Bu 2 Japon köpeği yükselişe geçti! Dogecoin ve Kishu Inu sert sıçradı... 

BitTorrent (BTT) istifini bozmadan yatayda takılıyor! BTT coin güncel analiz...

David Guetta, Miami'deki lüks evi 14 Milyon Dolar bedelle kripto para ile satışa çıkardı

Bu 3 coine girenler en düşük seviyeyi gördü! Shiba, Akita, Kishu Inu coinler son durum...

Chliz (CHZ) son 24 saatte yüzde 14 sıçradı! CHZ coin son durum...

El Salvador'un Bitcoin adımına IMF kancası!


Tornado Cash (TORN) coin nedir?

Merkezi olmayan, Ethereum üzerine kurulu olan, gözetimsiz bir gizlilik çözümü sunan TORN coin, Kaynak ve hedef adresler arasındaki zincir üstü bağlantıyı keserek işlem gizliliğini geliştirmek için çalışmalar yürütüyor. TORN, platformun yönetim belirtecidir ve TORN sahipleri, protokolü değiştirmek için teklifler oluşturabilir ve oy kullanabilir. Alıcı ve hedef adresler arasındaki zincir üstü bağlantıyı keserek işlem gizliliğini geliştirir. Tornado Cash, ETH ve ERC-20 mevduatlarını kabul eden akıllı bir sözleşme kullanır. Bu para yatırma işlemleri herhangi bir zincir üzerindeki adresten çekilebilir. Bir varlık yeni adres tarafından çekildiğinde, varlık gizliliğini sağlamak için para çekme işlemini mevduata bağlamanın bir yolu yoktur.


Tornado Cash, gizliliği sağlamak için sıfır bilgi kanıtı (zk-SNARK) kullanır. Bir kullanıcı para çekmeye karar verdiğinde, kullanıcı akıllı sözleşmenin para yatırma listelerinden birine karşılık gelen bir sırra sahip olduğuna dair kanıt sağlamalıdır. zk-SNARK teknolojisi, kullanıcının tam olarak hangi depozitonun sırrına karşılık geldiğini açıklamasına gerek kalmadan bu kanıtın doğrulanmasını sağlar. Akıllı sözleşme daha sonra kanıtı kontrol eder ve yatırılan parayı çekme işlemi tarafından belirtilen adrese aktarır. Herhangi bir harici gözlemci, bu para çekme işleminin hangi para yatırma işlemine bağlı olduğunu belirleyemez. TORN, Tornado Cash'in yerel yönetim belirtecidir. Protokol yükseltmeleri ve düzeltmeleri için oy vermek için kullanılan sabit kaynaklı bir ERC-20 belirtecidir.

Dolaşımda Kaç TORN Token Var?

TORN yönetişim belirtecinin sabit toplam 10.000.000 kaynağı vardır. Arzın %5'i bir airdrop yoluyla önceki protokol kullanıcılarına, %10'u likidite madenciliği ödüllerine (1 yıl boyunca doğrusal olarak dağıtılır), %30 kurucu geliştiricilere ve erken destekçilere (1 yıllık bir uçurumla 3 yılda kilidi açılır) tahsis edilir ve Protokol hazinesine %55 (5 yılda lineer olarak açılır).

HAFTA BOYUNCA 2 YENİ COİN DAHA LİSTELEMİŞTİ


Diğer taraftan geride bıraktığımız hafta boyunca iki yeni alt coin listeleyen Binance, Automata Network (ATA) Coin ve Gitcoin (GTC) coini listesine eklemişti. Tahtaların açılmasıyla birlite GTC ve ATA coinler sert yükselişler göstermişti.

Tornado Cash Price and Market Stats

Tornado Cash 11 Haziran Fiyat


TORN Fiyat    $72,69
Piyasa Değeri    $59.667.439
Piyasa Değeri Hakimiyeti    %0,00
Ticaret Hacmi    $70.402.662
Hacim / Piyasa Değeri    1.18
24s Düşük / 24s Yüksek    $67,56 / $83,27
7d Düşük / 7d Yüksek    $66,14 / $75,51
Piyasa Değeri Sıralaması    #387
Tüm Zamanların En Yükseği    $436,16 -83.0%
Feb 13, 2021 (4 ay)
Tüm Zamanların En Düşüğü    $30,66 142.2%
May 23, 2021 (19 gün)

TORN 11 Haziran Fiyatı Canlı Veri
  • Tornado Cash bugünkü fiyatı ₺605,61 TRY
  • Son 24 saatlik işlem hacmi ₺572.000.031 TRY
  • Tornado Cash son 24 saatte yüzde 10 civarında yükseldi
  • Anlık CoinMarketCap sıralaması #417,
  • TORN coin piyasa değeri ₺496.600.371 TRY
  • Dolaşımdaki arz 819.997 TORN coin ve maksimum seviyede. 10.000.000 TORN coin.

YORUMLAR

  • 0 Yorum