Üçüncü Havalimanı tamamlandığında 225 bin kişi iş sahibi...

Üçüncü Havalimanı tamamlandığında 225 bin kişi iş sahibi olacak

Türkiye'nin mega projelerinden Üçüncü Havalimanı projesi tamamlandığında yaklaşık 225 bin kişiye istihdam sağlanacak. İnşaatı devam eden yeni havalimanı şantiyesinde halen 30 bin kişi çalışıyor.

07 Eylül 2017 - 11:40

İstanbul'da yapımı büyük bir hızla devam eden yeni havalimanı inşaatında 30 bin kişi geceli gündüzlü çalışmaya devam ediyor. Üçüncü Havalimanı inşaatı tamamlandığında büyük bir istihdam sağlayacak. Söz konusu yeni havalimanının ilk etabı 2018'de faaliyete geçecek.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 07 Eylül  2017 - İstanbul

Hava ulaşımında Türkiye'yi dünyanın merkezi haline getirecek olan Üçüncü Havalimanı inşaatı nefes almaksızın devam ederken, şantyede çalışan sayısının 30 bin olduğu açıklandı. Büyük bir istihdam sağlayan havalimanı inşaatında ilk etap 29 Ekim 2018 tarihinde açılacak. 

Tamamlandığında 225 bin kişiye istihdam sağlayacak olan İstanbul Üçüncü Havalimanı, Türkiye'yi dünya üzerinde önemli bir merkez haline geitrecek. Devasa aktarma noktası olarak tasarlanan havalimanı en son teknolojiyi bünyesnde barındıracak. Henüz yüzde 57'lik dilimi tamalanan İstanbul Üçüncü Havalimanı projesi terminal binası ana blok cephe ve çatı kaplama işleri devam ederken, bagaj sistemi inşaatında yüzde 65'lik bir diliminin tamamlandığı gelen son dakika haberleri arasında.

Konuyla alakalı açıklamalarda bulunan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, hedefin kısa süre içinde sayının 35 bin seviyesine çıkartılması olduğunun altını çizerken, yeni havalimanının tamamlanmasıyla birlikte doğrudan ve dolaylı istihdam sayısının 225 bine çıkacağını öngördüklerini ifade etti.

Günün son dakika diğer emlak haberlerine alttaki bağlantılardan erişebilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..