Ülke genelinde kaç motosiklet "trafikten men" edildi?

Ülke genelinde kaç motosiklet "trafikten men" edildi?

Türkiye genelinde motosiklet denetimleri kapsamında pek çok ilde trafikten men edilen motosiklet sayısı açıklandı. Son günlerde Ülke genelinde artan motorsiklet denetimleri kapsamlı biçimde devam ederken,

30 Temmuz 2017 - 10:07 - Güncelleme: 30 Temmuz 2017 - 10:09

Asayiş Dairesi ile Trafik Uygulama ve Denetleme Daire Başkanlıkları tarafından gerçekleştirilen uygulamalar çerçevesinde Türkiye çapında motorlu araçlar ve motosikletlere yönelik kapsamlı denetimler gerçekleştirildiği kaydedildi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 30 Temmuz 2017 - İstanbul

Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, uygulamanın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun talimatı ile başlatılan uygulamalarda büyükşehirler başta olmak üzere, ülke genelinde yapılan denetimlerde özellikle ruhsat ve plaka problemi olan çok syaıda motosikletin trafikten men edildiği kaydedildi.

Konuyla alakalı edinilen son dakika bilgiye göre, Genel asayiş, trafik ve kamu düzeninin sağlanmasını amaçlayan uygulama kapsamında, ülke genelinde toplamda 4 bin 145 noktada 11 bin 211'i polis, 13 bin 450'si jandarma olmak üzere 24 bin 661 personelle belirlenen noktalarda operasyon için düğmeye basıldığı bildirildi.

Yapılan açıklamada, Uygulama çerçevesinde yapılan denetimlerde, 65 bin 955 motosiklet kontrol edilerek 295 çalıntı ve aranma kaydı bulunan motosiklet yakalandığı ifade edilirken, 6 bin 86 ruhsatsız ve plakasız motosiklet trafikten men edildi. 8 bin 735 motosiklete de 7 bin 362 lira idari para cezası kesildiği gelen son dakika haberleri arasında.

Motosiklete ek gümrük vergisi haberini okudunuz mu?

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..