Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım oldu

31 Mart Pazar günü yapılan Yerel seçimlerde sonuçlar belli olmaya başladı. İstanbul'un önemli ilçelerinden Ümraniye'de yeni belediye başkanı İsmet Yıldırım oldu. Cumhur İttifakı AK Parti adayı İsmet Yıldırım daha önce KİPTAŞ Genel Müdürü olarak görev yapıyordu.

Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım oldu
Editör: Hakan A.
02 Nisan 2019 - 13:06 - Güncelleme: 02 Nisan 2019 - 13:21

Türkiye geneli 31 Mart 2019 Yerel seçimleri netleşmeye başladı. İstanbul'da Yüksek Seçim Kurulu tarafından açıklanan sonuçlara göre İstanbul'un önemli ilçelerinden Ümraniye'nin yeni belediye başkanı İsmet Yıldırım oldu. Cumhur İttifakı AK Parti adayı İsmet Yıldırım kazanan isim oldu.

Türkiye'nin 81 ilçesinde gerçeleşen seçimlere katılım oranı yüzde 83.40 olarak gerçekleşti.Cumhur İttifakı Türkiye genelinde yüzde 52 oy aldı. Resmi olmayan sonuçlara göre Ümraniye'de kazanan isim AK Parti'nin adayı İsmet Yıldırım oldu.

İsmet Yıldırım kimdir?

1999 yılında KİPTAŞ’a Genel Müdür olan İsmet YILDIRIM, görev süresi boyunca İstanbul’un çeşitli semtlerinde teknik donatı alanları, okulları, camileri ve çarşılarıyla modern şehirler kurmuş olup, bu şehirlerdeki konut sayısı 80 bine ulaşmıştır. Uzun yıllar üzerinde çalıştığı, proje ve bürokratik işlemlerin tamamlandığı tarihi ve kültürel “Süleymaniye Projesi’nin” inşasına da başlamış bulunmaktadır. Evli ve iki çocuk babası olan Yıldırım, İngilizce bilmektedir. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum