Yalova'da art arda korkutan deprem! AFAD: çok sayıda deprem kaydedildi...

Yalova merkezli akşam saatlerinde meydana gelen 4.0 büyüklüğündeki deprem sonrasında AFAD çok sayıda artçı depremler kaydedildiğini açıkladı. Yaşanan Yalova depremi İstanbul'da çok sayıda ilçede hissedildi.

Yalova'da art arda korkutan deprem! AFAD: çok sayıda deprem kaydedildi...
Editor: Hakan A.
10 Ekim 2019 - 21:20 - Güncelleme: 10 Ekim 2019 - 21:38

Günün son dakika deprem haberi Yalova açıklarından, Marmara Denizi'nden gelirken AFADtarafından açıklanan verilere göre deprem 4.0 büyüklüğünde kaydedildi. Kandilli Rasathanesine göre ise depremin büyüklüğü 4.1 bölgede art arda depremler meydana gelmeye devam ediyor.

Emlak Pencerem / Güncel Haberler - 10 Ekim 2019 - İstanbul


Türkiye Barış Pınarı harekatına odaklanmışken akşam saatlerinde Yalova açıklarında meydana gelen deprem haberi ile yeniden deprem gerçeğini gündemine aldı. İstanbul'un pek çok ilçesinden hissedilen deprem sonrasında AFAD, açıklamalarda bulundu.

Yalova merkezli Marmara Denizi'nde yaşanan 4.0 büyüklüğündeki deprem sonrasında 11 farklı artçı şok meydana geldiğini duyurdu.

Konuyla ilgili AFAD verilerine göre merkez üssü Yalova açıkları olan Marmara Denizi kaynaklı 4.0 büyüklüğündeki deprem saat 19:52'de meydana geldiği ve yerin 13.86 kilometre derinlerde yaşandığı kaydedildi.

Bu deprem sonrasında 11 farklı büyüklüklerde artçı sarsıntıların yaşandığı kaydedildi. 

En büyüğü 3.4 ve 3.3 olarak kaydedilen artçı şoklar devam ediyor. En son 21:05 sıralarında yaşanan artçı şokun büyüklüğü ise 2.6 olarak kaydedildi. 
 afad yalova depremi

YORUMLAR

  • 0 Yorum