Hakan AMAN

Hakan AMAN

Genel Yayın Koordinatörü

Ev almak için en uygun hava

25 Ekim 2017 - 08:57 - Güncelleme: 26 Şubat 2018 - 22:31

Gayrimenkul sektöründe konut satışlarına ilişkin rakamların açıklanmasıyla satışlara hız verildi. Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar Eylül ayında yatırımlarını, birikimlerini en güvenilir limana emlak ve konuta harcadı. Ağustos ayında başlayan konut satış istatistikleri ve konut satış hazırlıkları, Eylül ve Ekim aylarında satışla sonuçlandı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 25 Ekim 2017 - İstanbul

Türkiye'de konut yatırımı en uygun yatırım aracı olarak ilk sırada yerini korumaya devam ediyor. Konuttan vazgeçmiyoruz. üm birikimlerimizi, yatırımlarımızı emak ve gayrimenkule yatırabiliyoruz. Peki gerçekten konut yatırımı kazandırıyor mu?

Malum hazıra dağ dayanmaz. Bir söz vardır "kazanmak değil, korumak zor" diye. Böyle başlıyor yatırımı gayrimenkule kaydırma meselesi. Kazancı eritmemek adına en önemli yatırım aracı olarak konut, arsa veya ofis yatırımı yapılıyor.  TÜİK tarafından dün açıklanan Eylül ayına dair konut satış rakamları ise satışların iyi gittiğini, piyasalarda bir hareketlilik olduğunun açık raporudur. Şartlar, durumlar ne olursa olsun kadın alışveriş yapıyorsa, ev almak için de adımlar atılıyor. Ağustos ayı ile Ekim ayı sonuna kadar 40'dan fazla markalı konut projesi lansman yaparak yeni projelerini görücüye çıkardı. Tv ler, gazeteler ve internet konut satış kampanyalarıyla dolu. 

Ali Ağaoğlu kardan vazgeçiyor, kolumuzu kestik diyor bir projesini satışına başlıyor, iddiaya bile giriyor 1 ayda 738 konutu satacağım diyor. nitekim satışlarıda iyi gidiyor. İddiasını da kazanacak gibi görünüyor, hem de en ucuz dairesi bile 440 Bin TL'den başlarken....

Nef ise yeni bir projeyi sessiz sedasız satışa çıkarıyor. Ön talep topluyor geçtiğimiz haftasonu ise projede daireler tükenmiş, satılmış gitmiş. Hemen sizlere kaç konut satıldığını da söylemeliyim Çamlıtepe diye Çekmeköy'de bir proje ve 474 adet konut 2 güne kuyruk oluşan satış ofisinde satılıyor. 

Ucuz mu? Hayır.

Satılıyor mu? Evet...

Şaşırıyor muyuz, tabi ki hayır. 

Akıllı reklamlarla, pazarlamanın her türlü nimetlerinden son 3 yıldır yatırımlarını sürdüren bir firmadan kim ev almak istemez ki? Güvenli, lüks, konseptli bla bla bla... Bu projede reklam bile yapmadan 474 konut satan bir adam sayfıya değer. Nef saygıyı hak ediyor.

Örnek çok mevsimlerden konut alma mevsimi. Cebinize uygun ya da değil. Her türlü seçenek mevcut. Senetle satanı da var, çekle satanı da. Hatta yeter ki al peşinat yüzde 5 olsun, taksitlerini de 2019'da taşındığında ödemeye başla diyen de. Kampanya çok, alınabilecek konut çok. Aidatları mı? Onlar da çok.

Ama gerçek şu, ekonomiyi baltalamak isteyen çevrelere inat, bu millet ülkesini seviyor, yatırımı seviyor, devletini seviyor, müteahhitini seviyor. Yalan yanlış haber yaparak ekonomiyi baltalayanları değil. Gösterge yıl sonuna gelindiğinde 1 Milyon konut satış rakamının aşılacağı şimdiden öngörülüyor. TÜİK Eylül ayı konut satış istatistikleri ve piyasalar yalan söylemez. 

Nakit sıkıntısı var diyenlere kapak oluyor ama olsun. Paralar sıkıntıdan değil de keyiften soteye yatırılmış çıkartılmıyor ama bir bakıyorsunuz alımlar özel bir şeylerle paraları ortaya çıkarıyor. 

Evler alınıyor, yatırımlar yapılıyor. Yapılmaya devam ediliyor...

Bakmayın sıcakların gittiğine, havaların soğuduğuna... Başkaların ne dediğine, hava sonbahar kışa girerken aslında tam da yatırım havası. 

Yani uzun lafın kısası, "Ev almak için en uygun hava"... 

Herkese bol kazançlı, bereketli günler....

YORUMLAR

  • 0 Yorum