Yeni KHK ile terör şehidi ve gazi ailelerine 10 yıl bedelsiz kamu...

Yeni KHK ile terör şehidi ve gazi ailelerine 10 yıl bedelsiz kamu konutu

694 Sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname kapsamında konut sahibi olmak isteyen tüm terör şehidi ve gazi aileleri için yeni bir düzenlemeye gidildi. Yeni KHK ile terör şehidi ve gazi ailelerine kamu konutundan yararlanma hakkı 1 yıldan 10 yıla çıkartıldı.

26 Ağustos 2017 - 09:03

Yeni KHK ile Terör şehidi ve gazi aileleri için yeni haklar sevindirdi. 694 sayılı son KHK ile konut sahibi olmak isteyen tüm terör şehidi ve gazi aileleri için konut edinme süresi uzatıldı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 26 Ağustos 2017 - İstanbul

Resmi Gazete'de yayımlanan son Kanun Hükmündeki Kararname (KHK) ile pek çek değişikliğe gidilirken, Terör şehidi ve gazi ailelerine özel ayrıcalıklar tanındı. Özellikle konut sahibi edinmede süre uzatımı getirildi.

 Yayımlanan yeni KHK ile birlikte terör şehidi ve gazi ailelerinin kamu konutundan yararlanma hakkı 1 yıldan 10 yıla çıkartılış oldu. Özel tahsisli konutlarda oturanlar için ise kira bedeli, istek halinde 10 yıl devlet tarafından ödenecek.

Konuyla alakalı Resmi Gazete'de yayımlanan KHK/694 Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname kapsamında, terörle mücadelede görev alan ve kamu konutlarından yararlanırken, malül olanlar ile şehit olanların aylığa müstahak dul ve yetimlerinin kamu konutlarından yararlanmaya devam edebileceği süre bir yıldan, herhangi bir kira bedeli alınmaksızın 10 yıla çıkarılmış oldu.

 Günün son dakika diğer önemli emlak haberlerine altta verilen bağlantılardan erişebilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..