Bakan Albayrak’tan flaş TANAP açıklaması

Bakan Albayrak'tan flaş TANAP açıklaması

TANAP ile alakalı inşaat sürecinde gelinen son durum ve projenin gidişatı ile alakalı Çanakkale Boğazı geçişinde incelemeler yapan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, flaş açıklamalarda bulundu.

06 Ekim 2017 - 14:39

Türkiye ve Avrupa için oldukça kritik konular arasında yer alan TANAP projesine ilişkin Bakan Albayrak önemli açıklamalarda bulundu. Albayrak inşaat sürecini yerinde incelerken, en kritik noktalardan biri olan Çanakkale Boğazı hattında inşaat süreci hakkında yerinden bilgiler aldı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 06 Ekim 2017 - İstanbul

 Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı (TANAP) projesi kapsamında Türkiye ayağında işler oldukça hızlı yürürken, konunun en önemli muhatabı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, dev boru hattı projesinin önemli ayaklarından biri olan Çanakkale Boğazı'nda incelemeler yaptı.

TANAP projesi plananlanandan erken tamamlanabilir!

Türkiye hattında her şeyin normalin üzerinde bir hızla inşaat ve boru yerleştirme sürecinin sürdüğünün altını çizen Bakan Berat Albayrak, su üzerinde ve su altında gerçekleştirilen işlemlerle çalışmaların oldukça hızlı ilerlediğini vurguladı. İnşaat süreci ve Çanakkale Boğazı geçişi hakkında TANAP Boru hattı projesinin oldukça hızlı gittiğini açıklayan Bakan Albayrak, "Planlamalar dahilinde her şeyi hızlı biçimde ilerlediğini, hesaplamalarımızdan daha önce daha erken tamamlanabilecek" dedi.

TANAP boru hattının Çanakkale geçişi kapsmaında boru hattının döşendiği alanları yerinde inceleyerek yetkililerden bilgiler alan Bakan Albayrak, "Toplam bin 850 kilometre uzunluğa sahip olacak TANAP, yıllık 16 milyar  metreküp doğalgaz taşıyacak. TANAP'ın deniz geçişlerinden her biri yaklaşık 19 kilometre uzunluğunda. Tekirdağ Şarköy'e kadar uzanan bir hat. 12 metre uzunluğunda 100 milimetre, 80 milimetre ve 60 milimetre kalınlığında  beton kaplamalı 3 bin 100 adet çelik boru ile Çanakkale Boğazı altına döşeme yapılacak" diye konuştu.

Günün son dakika emlak haberleri ve diğer önemli gelişmelerinden bazılarını altta verilen bağlantılardan takip edebilirsiniz.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..