Web-tapu sistemine emlakçılar eklendi

Web-tapu sistemine emlakçılar eklendi

Tapu alım satımlarında internet döneminin kapılarını aralayan Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü web-tapu sistemine emlakçıları da ekledi. Geçtiğimiz günlerde gündeme gelen web-tapu sistemi sayesinde alım satım işlemleri online ortamda takip edilebilecek. Peki web-tapu sistemine nereden, nasıl erişilir?

06 Ekim 2017 - 12:44

Gayrimenkul alım satımlarında tapu dairelerinin yükünü azaltmayaı, internet üzerinden online olarak web-tapu sistemi sayesinde kolayca yapılamasının önünü açacak yeni ıuygulama kapsamında bu kez emlakçılar da faydalanabilecek. En fazla alım satım yapan gayrimenkul danışmanları we-tapu sistemine dahil edilmiş oldu.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 06 Ekim 2017 - İstanbul

Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen web-tapu sistemi dahilinde emlakçılarında sistemi kullanmaya başlamasıyla vatandaşın çilesi son bulacak. Her türlü gayrimenkul alım satım işlemlerinde aaracı pozisyonundaki emlakçılarda bundan böyle web-tapu sisteminden kolayca faydalanabilecek ve müşterilerine daha hızlı hizmet verebilecek. 

Konuya ilişkin edinilen son dakika bilgiye göre, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, Türkiye genelinde uygulamaya geçecek olan web-tapu sistemine emlakçıları da eklediği, ilk etapta ise 800 emlakçı sisteme dahil edildiğini açıkladı.

Emlak sektöründe önemli bir yenilik olarak kabul gören web-tapu ile birlikte emlak danışmanlığı yapanlarada bu sayede hızlı, güvenilir ve online takip edilebilir bir siteme dahil olunmuş olacak. İlk olarak 800 emlakçı ile başlayacak bu hizmet zamanla belli kriterlerle diğer emlak danışmanlarının da dahil edileceği gelen haberler arasında.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tapu sahiplerinin taşınmazlarını, müdürlüklere gitmeden internet üzerinden yönetebileceği web-tapu sistemi sayesinde daha hızlı biçimde, takip edilebilir ve güvenilir bir ortam sunulmuş olacak.

web-tapu sistemine nereden, nasıl erişilir?

Online sistem ile günün her dakikasında bilgi alınabilecek önemli sistemler arasında yer alacak olan web-tapu sistemine https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/ adresinden kolayca erişim sağlanabilmekte. BUradan e-devlet şifrnizle hızla entegre biçimde alım satım tapu işlemlerinize başlayabilirsiniz. 

Günün son dakika önemli güncel haberleri ve diğer gelişmelerden bazılarına altta verilen bağlantılardan erişebilirsiniz.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..