Başbakan Yıldırım, fahiş emlak vergileri için ilk ayarı verdi

Başbakan Yıldırım, fahiş emlak vergileri için ilk ayarı verdi

Emlak vergisindeki artışlar için Başbakan ilk defa konuştu. Fahiş artırımlarla vatandaştan alınmak istenen ve son aylarda sıkça gündem olan Emlak vergileri konusunda düğmeye basılıyor. Başbakan Binali Yıldırım, son dakika emlak vergilerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

25 Eylül 2017 - 13:21

Son aylarda özellikle bazı CHP'li Belediyelerin fahiş artışlarla emlak vergilerine uyguladıkları artış ile alakalı Başbakan Yıldırım ilk defa konuştu. Başakan Yıldırım'dan emlak vergileri ile alakalı olarak flaş açıklamalar geldi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 25 Eylül  2017 - İstanbul

Özellikle İstanbul'da bazı belediyeler tarafından vatandaşın cebini yakan emlak vergileri bir kez daha gündemde. Konuyla alakalı bu kez Başbakan Yıldırım çok kritik açıklamalarda bulunurken, önemli mesajlar verdi.

Başbakan Binali Yıldırım, ilk defa EmlakPencerem.com'un haberiyle gündem olan, belediyeler tarafından 2018'de uygulanmak üzere fahiş oranda artırılan emlak vergileri ile alakalı önemli bir açıklamalar yaptı.

CNN Türk-NTV ortak yayınında gündem ve diğer önemli konulara canlı yayında değinen Başkan Yıldırım "Yüzde 3 bin... Böyle bir şey yok ki memlekette ya. Bu vatandaşa zulümdür. Öyle kafasına göre bir arttırma olur mu ya. Kızıyor adama bu sokak bana az oy verdi, bas vergiyi. Yüzde 50’yi geçemeyecek" diyerek büyük tepki gösterdi ve yeni bir düzenlemenin ilk haberini vermiş oldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..