Reklamı Geç
Dar gelirli daha kolay konut alabilecek

Dar gelirli daha kolay konut alabilecek

Şimdiye kadar ev sahibi olamayan dar gelirli vatandaşa Bakan Özhaseki'den müjdeli haber. Başta İstanbul olmak üzere Büyükşehirlerde ucuz ve uygun taksitlerle konut fırsatı... Bankaların dar gelirliye yönelik projeleri destekleyici mekanizma ve finansman modelleri geliştirilmesi için düğmeye basıldı.

01 Ağustos 2017 - 11:37

Bakan Özhaseki açıkladı! Milyonlarca dar gelirli için yeni metodların geliştirildiği, ev shaibi olabilmeleri için yeni çalışmaların sürdüğü kaydedildi. İşte ev sahibi olmayı kolaylaştıracak yeni düzenlemeden ilk bilgiler.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 1 Ağustos 2017 - İstanbul

Ülke genelinde başta Çere ve Şehircilik Bakanlığı ve TOKİ özellikle dar gelirli vatandaşları ev sahibi yapabilmek adında önemli projeleri hayata geçiriyor. Diğer taraftan ise finansman modelleri için çalışmalarda bulunuyor. 

A Haber ekranlarında gündemdeki önemli konulara değinen Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, dar gelirli vatrandaşların ev sahibi olmasını kolaylaştıracak yeni modeller üzerinde durduklarını söyledi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Maliye Bakanlığı ve Toplu Konut İdaresi (TOKİ) başta İstanbul olmak üzere birçok şehirde dar gelirlileri konut sahibi yapmak için kolları sıvarken, özel finansman modelleri üzerinde bankalarla çalışma başlatıldığı kaydedildi.

Ucuz ve uzun vadeli konut için düğmeye basıldı!

Konuyla alakalı canlı yayında açıklamalarda bulunan Bakan Özhaseki, TOKİ tarafından üretilen konutların yüzde 10 peşinatla, uzun vade (10, 15, 20 yıl) ve düşük taksitlerle konut alıcılarına kira öder gibi ödeme seçenekleriyle vatandaşın beğenisine sunulduğunu, kullanım hakkı veya kiralama şeklinde bir konut edindirme biçimi düşünmediklerinin de altını çizdi. Bakan Özhaseki, "TOKİ tarafından ihalesi yapılan konut projelerinin inşaatının başlaması ile birlikte satışa yönelik işlemler başladı. Proje tamamlanarak teslim aşamasına gelmeden satışı da tamamlanmış olmaktadır. Stoklarında bulunan konutların büyük kısmı kentsel dönüşüm veya kamu kurumları ile yapılan protokoller kapsamında bekletilen konutlardır. Yasaya göre dar gelirliye tahsis edilecek konut ve iş yerleri, borçlandırma suretiyle verilebiliyor. Önümüzdeki dönemde bu uygulamanın riskli bölgede oturan ancak tapusu olmayan vatandaşlar için uygulanması da planlanıyor." diye konuştu.

Günün diğer önemli emlak haberlerini alttaki bağlantılardan takip edebilirsiniz.

- Bakan Özhaseki'den yeni kentsel dönüşüm yasası açıklaması

- 15 Temmuz sonrası boşaltılan askeri alanlar ne olacak?

- Hükümet, inşaat sektörü dahil istihdam için 3 milyon gence yeni iş kapısı açacak yeni hamle

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..