IBAN olmadan 7/24 para transferi FAST ne zaman başlıyor?

Türkiye'deki tüm bankalar için FAST geri sayımı başladı. Bu tarih itibariyle milyonlarca banka müşterisi IBAN olmadan 7/24 para transferini FAST ile yapmaya başlayacak. Peki ne zaman?

IBAN olmadan 7/24 para transferi FAST ne zaman başlıyor?
Editör: Hakan A.
17 Aralık 2020 - 10:03 - Güncelleme: 29 Ocak 2021 - 17:55
Milyonlarca banka müşterisi için geri sayım başladı. FAST hızlı para transferi sayesinde anlık olarak günün 24 saati hızlı para transferi gerçekleştirme dönemi başlıyor. Peki FAST hızlı para transferi ne zaman başlayacak? 
 
Emlak Pencerem - Ekonomi Haberleri  - 17 Aralık 2020 - İstanbul


Türkiye’nin dinamik ve yenilikçi bankası Odeabank, devreye aldığı FAST sistemi ile müşterilerinin para transferini kolaylıkla yapmalarını sağlayacak.

ODEABANK, TCMB tarafından 18 Aralık 2020 tarihinde pilot uygulama ile başlatılacak ve 7/24  para transferinin gerçekleştirileceği FAST (Fonların Anlık ve Sürekli Transferi) sisteminde çalışacak Kolay Adresleme Sistemi’ni devreye aldı.Odeabank, İnternet & Mobil Bankacılık kanalını kullanan müşteriler IBAN ya da hesap numarası gibi uzun numaralar yerine e-posta, T.C. Kimlik No ve cep telefonu numarası gibi bilgilerle para transferlerini hızlı ve güvenli yapabilmeleri için gerekli çalışmaları tamamladı. FAST sistemi ile yurt içinde olmak üzere Odeabank bireysel müşterileri 1.000 TL'ye kadar para transferlerini 7/24 gerçekleştirilebilecek.

Merkez Bankası 7/24 hızlı para transferi FAST limitlerini yükseltti

IBAN'sız hızlı para transferi FAST kullanıma girdi


Para transferinde zaman sınırı kalkıyor 

Odeabank Ticari Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Avcı, müşterilerinin bankacılık işlemlerini kolaylaştırmak istediklerine dikkat çekerek yeni uygulama ile ilgili şunları söyledi: “TCMB’nin 1 yıldan kısa bir sürede çalışmalarını tamamladığı FAST ve Kolay Adresleme Sistemi’ne, duyurulduğu ilk günden bu yana hızlıca uyum sağladık. Bankamızın mobil uygulamasını ve internet bankacılığını kullanan tüm bireysel ve tüzel müşterilerimiz 8 Ocak tarihinden itibaren artık zaman engeli olmadan 7 gün 24 saat para gönderip alabilir hale geliyor. Yeni dijital dönemde anlık ödemeler tarafındaki bu bütünleşik çalışmanın tarafı olmaktan mutluluk duyuyoruz. Odeabank olarak teknolojik ve dijital altyapımızı kullanarak müşterilerimizin bankacılık işlemlerini kolaylaştırmaya devam edeceğiz.” Odeabank müşterileri TCMB tarafından yürütülen FAST sistemi içinde yer alan 'Kolay Adresleme Sistemi'nde Odeabank İnternet Şubesi ve Mobil uygulama üzerinden kolayca hesap eşleştirmesi gerçekleştirilebilecek ve para transferi zorluklarını ortadan kaldıran Kolay Adresleme Sistemi ile saniyeler içerisinde hesaptan para transferi yapmak mümkün olacaktır. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum