İstanbullular dikkat! Eczaneden ücretsiz maske nasıl alınır?

Sağlık Bakanlığı tarafından alınan son kararlar doğrultusunda İstanbul genelinde tüm eczanelerden ücretsiz maske alınabilecek. Peki İstanbul'da yaşayanlar bu maskeleri nasıl alacak?

İstanbullular dikkat! Eczaneden ücretsiz maske nasıl alınır?
Editör: Hakan A.
09 Nisan 2020 - 16:14

Koronavirüs önlemleri kapsamında maske dağıtım işlemleri devam ediyor. Ücretsiz maske dağıtımı İstanbul'da bu kez Eczaneler üzerinden ücretsiz maske dağıtımı i,çin çalışma başlatıldı. İstanbullular 10 adet maske alımını eczanelere giderek alabilecekler. Peki nasıl teslim alınacak Eczane üzerinden ücretsiz dağıtılacak maskeler?

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan maske satışının yasaklanması sonrasında, maske dağıtımı e-devlet kapısı üzerinden PTT yoluyla dağıtımına başlandı. Türkiye genelinde maske dağıtım işlemi hızla devam ederken, bugün son dakika gelişmesi yaşandı. 

Sağlık Bakanlığı son aldığı kararla maske dağıtım işlemlerini Eczaneler üzerinden gerçekleştirecek. Kullan at maskelerinden 10 adet alabilmek için vatandaş Eczanelerin yolunu tutacak. Artık eczanelerden ücretsiz maske alabileceksiniz. Kararı İstanbul Eczacı Odası duyurdu. Peki maskeler eczanelerden nasıl alınacak? Bir kişiye kaç maske verilecek?

Sağlık Bakanlığı ile Ecza Kooperatifi tarafından yapılan toplantı sonrasında alınan karar gereği eczanelerde 20-65 yaş arası vatandaşlara 10 adet maske dağıtımı başlayacak.İstanbullular dikkat! Eczaneden ücretsiz maske nasıl alınır?
  • Eczaneden ücretsiz maske temini için bir koda ihtiyacınız olacak. Bu kod Sağlık Bakanlığı tarafından cep telefonlarına bir mesajla gönderilecek. Bu kodu eczaneye bildirdiğinizde maskelerinizi alabileceksiniz. 
  • Maske talebinde bulunan 20-65 yaş arası olanlara "10 gün için kişi başına 5 adet maske" verilecek.
  • Eczaneden ücretsiz maske dağıtımı 20 yaş altı ile 65 yaş üstünü kapsamayacak. Eczanelerden ücretsiz maske dağıtımı, maskelerin ulaşmasının ardından başlayacak.


Diğer taraftan E-devlet kapısından talep edilen ücretsiz maskelerin dağıtımı sürüyor. Vatandaş ücret ödemeden kapısına kadar PTT tarafından getirilerek teslim edilecek.

Maske siparişi e-devlet üzerinden şifrenizle giriş yaparak ücretsiz maske siparişinizi verebilirsiniz. Her hafta ücretsiz 5 adet maske talep edilebilecek. e-Devlet'in internet adresinden online form doldurularak her hafta 1 paket maske dağıtımı yapılacak. PTT Kargo ile ücretsiz olarak taşınacak maskeler için vatandaşlara her hafta bir paket kotası getirildi. Aşağıda verilen e-devlet girişinden önünüze çıkacak formu doldurmanız yeterli. Gerekli maske talebiniz alınarak 5 gün içerisinde tarafınıza ücretsiz maske teslim edilecektir. Bu hizmet tamamen ücretsiz olarak isteyen her vatandaş için geçerlidir.


Ücretsiz Maske Siparişi Vermek İçin Tıklayın.

 


Sosyal medya hesaplarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Hatice Kolçak'ı takip etmek için Tıklayın.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

Linkedin sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

Pinterest sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum