İzmir'de hasar tespiti yapılan bina sayısı 54 Bin 850 oldu

İzmir'de Seferihisar ve Bornova ilçelerinde acil yıkılacak ağır hasarlı bina sayısı artıyor. Bakan Kurum 6 Kasım güncel hasarlı binaları açıkladı.

İzmir'de hasar tespiti yapılan bina sayısı 54 Bin 850 oldu
Editör: Hakan A.
06 Kasım 2020 - 22:29 - Güncelleme: 06 Kasım 2020 - 22:31
İzmir'de hasarlı bina sorgulama, hasarlı bina tespitleri sürüyor. Bakan Kurum, hasar tespitleri Salı gününe kadar tamamlanacak dedi. Diğer taraftan bugün yapılan denetimlerde bizzat sahada olan Kurum, son verileri paylaştı. İşte İzmir'de depremde hasar gören binaların sayısı.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 6 Kasım 2020 - İstanbul


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı (ÇŞB) İzmir genelinde hasarlı binaları tespit etmeye, yıkılacak ağır hasarlı bağamsız birimlerin tespitini sürdürüyor. Bugün yapılan hasar tespiti denetimlerine katılan Bakan Murat Kurum, gün boyu sahada işlemleri yakından takip ederek, bilgiler aldı, önemli açıklamalarda bulundu.

İzmir'de yıkılacak bina sayısı artıyor

Bakan Kurum, twitter üzerinden yaptığı açıklamasında, 'İzmir'de bugün 11 bin 810 bina ve 72 bin 17 bağımsız bölümde daha incelemelerimizi gerçekleştirdik. Deprem dönüşümünde yol haritamız olacak hasar tespit çalışmalarımızı salı günü tamamlayacağız.' ifadelerini kullandı.


izmirde hasarlı bina sayıları

Murat Kurum, depremden etkilenen İzmir'in Bayraklı ve Bornova ilçelerinde devam eden yıkım ve enkaz kaldırma çalışmalarını inceledi, sahadaki ekiplerden hasar tespit çalışmalarına ilişkin son bilgileri aldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum