Kamu bankaları işletme kredisi için düğmeye bastı! İşe Devam Kredi Desteği

Kamu bankaları Türkiye genelinde faaliyet gösteren kurumsal ve ticari ölçekte firmalar için kesenin ağazını açtı! Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank İşe Devam Kredi Desteği ile 36 ay vadeli, yıllık faiz oranı yüzde 7.4 ile kredi vermeye başlıyor.

Kamu bankaları işletme kredisi için düğmeye bastı! İşe Devam Kredi Desteği
Editör: Hakan A.
25 Mart 2020 - 15:31
Türkiye'nin dev kamu bankaları gerek birey gerekse firma bazında büyük destekler sağlamaya devam ediyor. 3 Kamu bankası bu kez İşe Devam Kredisi adı aldtında büyük bir destek vermeye hazırlanıyor. Firma ayrımı yapılmadan işletme kredisi için düğmeye basıldı. 

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 25 Mart 2020 - İstanbul


Türkiye koronavirüs salgını mücadelesine devam ederken, diğer taraftan Hükümet ekonomiyi ayakta tutacak destekler için önemli adımlar atıyor. Kamu bankaları bu süreçte vatandaşa ve esnafa verdiği büyük destek sayesinde pek çok insan nefes almayı sürdürebilecek. Şimdi yeni bir ekonomi destek paketi ile 3 kamu bankası bir kez daha önemli bir adım atıyor. 

Hükümet, 2020 koronavirüs ekonomik destek paketi kapsamında kamu bankaları sorumluluklarını üst düzeyde yerine getirmeye devam ediyor. Küresel etkileri ile ekonomileri yerle bir eden koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye'de zorluk yaşayan firmalara can suyu olmaya devam ediliyor. Kamu bankaları ellerini taşın altına koyarak, yeni bir kredi paketinin hazırlıklarını taamladı.

Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası Türkiye'nin koronavirüs ile mücadele kapsamında hazırladıkları ekonomik paketlere bir yenisini daha ekliyor. Konuyla ilgili edinilen son dakika bilgiye göre; herhangi bir sektör ayrımı gözetilmeksizin salgından ekonomik olarak olumsuz etkilenen tüm firmalar başvuruda bulunabilecek.

3 kamu bankası tarafından sağlanacak olan İşe Devam Kredi Desteği kapsamında, 6 ay anapara ve faiz ödemesiz, toplam 36 ay vadeli ve yıllık yüzde 7,5 faiz oranı üzerinden firmalara işletme kredileri sunulmuş olacak.

Kredi desteğini kullanmak isteyen firmalarda, şubat sonu itibarıyla kayıtlı çalışan sayılarında azaltma yapmamaları koşulu aranacak.

Son olarak Halkbank , esnafa 25 bin tl kredi desteği ile 25 bin lira ticari kart desteği sayesinde limitleri açmış ve kullanıma sunmuştu. Yeni açıklanacak olan ve kamu bankalarının kullandıracağı  İşe Devam Kredi Desteği sayesinde pek çok işletmeye nefes aldırılması sağlanmış olacak.
 


YORUMLAR

  • 0 Yorum