Kentsel dönüşüm kira yardımı 2018 güncellendi

Kentsel dönüşüm projelerinde ev sahiplerine ödenecek kira miktarı resmi olarak güncellendi. 2018 kentsel dönüşüm kira yardımı ne kadar olacak? İstanbul, Ankara ve İzmir gibi dönüşümün hızla devam ettiği Büyükşehirler için kentsel dönüşüm kira yardımı kaç TL olacak, 2017'ye göre 2018 zamlı kira yardımı ücretleri kaç TL den başlıyor?

Kentsel dönüşüm kira yardımı 2018 güncellendi
Editor: Hakan A.
30 Ocak 2018 - 19:25

Halen kentsel ödnüşüm kira yardımı alanlar bu habere dikkat! Zam geldi... Kira yardımları 2018 yılı boyunca geçerli olacak. Kentsel dönüşüme giren ev sahipleri için önemli haber... Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından her yıl açıklanan kira yardımı alacak on binlerce vatandaşı yakından ilgilendiren haberin ayrıntıları belli oldu. Bugün güncellenen yeni liste açıklandı. Buna göre kentsel dönüşüm kira yardımı ne kadar olacak? Devlet nezdinde ödenecek kira yardımı ücreti haberimizde.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 30 Ocak 2018 - İstanbul

İlk olarak 2017 yılında güncellenen kentsel dönüşüm kira yardımı 2018 ile birlikte Ocak ayı sonunda bir kez daha Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından güncellendi. Gçtiğimiz sene başında güncellenen kira yardımına zam geldi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Türkiye genelinde sürdürdüğü kentsel dönüşüm kapsamında ev sahipleri için ödenen kira yardımı rakamlarını duyurdu. İl il açıklanan kira yardımı miktarı 2018'de değişmiş oldu. Peki 2018'de en düşük ve en yüksek kentsel dönüşüm kira yardımı ücreti ne kadar olacak? Kira yardımları sürecek mi? 2018 kentsel dönüşüm kira yardımına ilişkin en son, en yeni bilgiler haberimizde. 

Tüketici Fiyatları Endeksi'ndeki (TÜFE) artış oranlarına göre güncellenerek bu sabah Bakanlık resmi internet adresinde rakamların açıklanmasıyla birlikte güncellenmiş oldu. 2018 senesinde geçerli olacak kentsel dönüşüm kira yardımının mülk sahipleri için İstanbul, İzmir, Ankara gibi büyük şehirlerde en yüksek 960 liraya, nüfusu daha az olan illerde ise  595 lira olduğu kaydedildi.

Açıklanan rakamlarda en yüksek kentsel dönüşüm kira artışı rakamı 100 TL zamlanmış olarak 2018 yılı boyunca geçerli olacak.

İl il bakıldığında kentsel dönüşüm kira yardımları, hangi ilde ne kadar olacak sorusunun yanıtı ise altta verdiğimiz bağlantılı haberimizde okuyabilirsiniz. Türkiye genelinde belirlenene illerde kentsel dönüşüm kira yardımı ücrtetleri farklılık gösterebilmekte.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum