KİPTAŞ Locamahal Veliefendi konutlarına 7 kat talep

KİPTAŞ Locamahal Veliefendi konutlarına 7 kat talep

KİPTAŞ kentsel dönüşüm projesi olarak 1626 konuttan oluşacak Locamahal Veliefendi 'ye 7 kat talep geldi. Konut fiyatları 600 Bin TL'den başlayacak Locamahal Veliefendi 'de metrekare birim fiyatları 5 bin 750 TL'den satışa sunuldu.

11 Ekim 2017 - 09:22 - Güncelleme: 24 Şubat 2018 - 00:22

KİPTAŞ imzasıyla İstanbul Zeytinburnu’nda Locamahal Veliefendi projesi satışa çıktı. 450 milyon TL yatırım bedeli ile hayata geçen projenin basın lasmanında Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın ve KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım bilgi verdi. 

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 11 Ekim 2017 - İstanbul
 
Locamahal Veliefendi' de 1262 konut 75 ticari alan bulunuyor.36 bin metrekare üzerinde inşa edilen projede 2+1,3+1 ve 4+1 daire tipleri yer alıyor.Kentsel Dönüşüm projesi olarak hayata geçen projenin iki yıl içinde tamamlanması planlanıyor. Locamahal 20 bloktan oluşuyor. Daire fiyatları 5 bin 750 TL/metrekare fiyatın başlıyor.Ticari alanlar ise satılmayacak. Daha önce kentsel dönüşümden dolayı bulunan hak sahiplerine verilerek değerlendirilecek.
 
KİPTAŞ olarak bugüne kadar 75.000 konut ürettiklerini dile getiren KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım, yaptıkları konut projelerinin yüzde 85'inin sosyal konut olduğunu yüzde 15'lik diliminde kar amacıyla yaptıklarını söyledi. Kentsel Dönüşüm projelerinin zor bir iş olduğunu ifade eden İsmet Yıldırım, Locamahal Veliefendi'de uzun zamandır çalışma yaptıklarını söyledi. İsmet Yıldırım sözlerine şöyle devam etti." İstanbul Anadolu ve Avrupa Yakası'nda 8 bölgede proje yapacağız. Pendik'te bin konut, Silivri' de ise aldığımız arsa üzerinde yaklaşık 3 bin sosyal konut yapmayı planlıyoruz. İstanbul genelinde kentsel dönüşüm projeleri üzerinde çalışmalarımız bulunuyor. Konut piyasasının sıkıntıya girdiği şu günlerde piyasaya canlılık getireceğimizi düşünüyorum." 
 
Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, İstanbul'da yaşayanların yaşamak istemedikleri bir yerdi Zeytinburnu bugün İstanbul'un en değerli 20 ilçesinden biri olduğunu dile getirdi. Murat Aydın "Kentsel Dönüşüm kaspsamında 20 bin bina yeniledik.Yenilenecek 80 bin bina daha bulunuyor.Zeytinburnu'n da kentsel dönüşüm çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor.Bu yıl Ege'de yaşanan depremden sonra vatandaş biraz daha bilinçli hareket ediyor evini yenilemek için kapımızı çalıyor. Biz kentsel dönüşümü 3 başlıkta değerlendiriyoruz.1-Afete karşı kenti kurtarmaprojesi 2-Yaşam kalitesini artırmakla ilgili 3-Kültürel değerleri açığa çıkarmak için yapılanlar. Merkez Efendi'de kültür vadisi bu proje kapsamındadır." dedi. Locamahal Veliefendi projesini 2008 yılından bu yana çalıştıklarını, kaynak yarattıklarını ve hak sahiplerinden maddi talebi olmadan projeyi bitireceklerini ifade eden Murat Aydın, 100 metrekare dairesi olana 75 metrekare daire ve otopark alanı verdik neredeyse aynı metrekareye geliyor açıklamasını yaptı.
 
Özellikli konumu, mimari yapısı ve birinci sınıf malzeme kalitesi ile bölgenin sembol projesi olarak öne çıkan Locamahal Veliefendi’de en küçük dairelerin metrekaresi lansmana özel 5.750 TL’den başlıyor.
Şehrin kalbinde yükselen ve lokasyonuyla son derece cazip bir noktada yer alan Locamahal Veliefendi, İstanbulluların en çok tercih ettiği gözde yaşam alanları arasında yer alıyor.
Sahil hattıyla, E-5 Otoyolu’na yakınlığıyla, Metro, Metrobüs, deniz otobüsü, Avrasya Tüneli ve Marmaray gibi tüm toplu ulaşım akslarının merkezinde yer alan Locamahal Veliefendi projesi; sahil - E-5 arasında yer alan konumuyla yatırımcılara büyük avantaj sağlayacak.
 
İstanbul’un en merkezi bölgelerinden Veliefendi’de, E-5’in yanı başında, Avrasya Tüneli ve Marmaray’a 5 dakika mesafede konumlanan Locamahal Veliefendi ile KİPTAŞ, yaşama dair tüm ayrıcalıkları şehrin kalbine taşıyor.
 
Modern yaşamın tüm özelliklerinin hayata geçirileceği Locamahal’de; temalı çocuk oyun alanları, spor sahaları, fitness merkezi, sauna, Türk Hamamı, havuz, yürüyüş-koşu ve bisiklet parkurları bulunuyor.
 
Locamahal Veliefendi’de ayrıca çocuklara özel; atlama taşları, metal sazlıklar, tırmanma duvarı, kum havuzu, kaydırak, tünelli kaydırak, oyun tepeleri ve temalı oyun parklarıyla keyifle vakit geçirebilecekleri geniş alanlar sunuluyor.
 
Projede her daireye özel tanımlanan otopark alanlarının yanı sıra 7/24 kesintisiz güvenlik hizmeti de mevcut.