Kira zammı haberlerini yalanlayan Burcu Esmersoy'un "kira günü" bugün

Ev sahibinin fahiş zam yaptığı iddialarını saçma olarak yorumlayan, güzel sunucu Burcu Esmersoy'un bugün kira günü.

Kira zammı haberlerini yalanlayan Burcu Esmersoy'un "kira günü" bugün
Editör: Hakan A.
04 Kasım 2020 - 20:34
Ekranların aranan yüzü, güzelliği ile büyüleyen Burcu Esmersoy son paylaşımı ile çıkan haberlere tepki gösterdi. Özellikle son günlerde ev sahibi ile gündeme gelen başarılı sunucu Esmersoy, kira zammı haberlerini yalanladı. Ünlü güzel sosyal medya paylaşımları devame diyor.

Emlak Pencerem / Emlak Magazin - 4 Kasım 2020 - İstanbul


Milyonların hayranlıkla baktığı sevilen sunucu Burcu Esmersoy, ev sahibi ile kira zammı konusuna açıklık getirdi. Her paylaşımıyla büyük ilgi gören Esmersoy, son paylaşımında kira zammı için yaz aylarını işaret ederken, çıkan haberlere "saçma değil mi ?" dedi.

Ünlü sunucu Burcu Esmersoy'un son yaptığı paylaşımlar gündemde olmaya devam ediliyor. Sık sık evinden özel paylaşımlarda bulunan güzel sunucu evinin kirasının zamlandığına ilişkin çıkan haberler hakkında paylaşımda bulunurken, Esmersoy için bugün "Kira Günü"


burcu esmersoy kira günü


Kira zammı haberlerine açıklık getirdi

Oturduğu villanın sahibi ile kira konusunda sorun yaşadığı haberlerin gündeme çıkmasından sonra herhangi bir açıklama yapmayan Burcu Esmersoy, son paylaşımıyla konuya açıklık getirmiş oldu. Esmersoy, "Bugün kira günü arkadaşlar. Kimin yazdığını bilmiyorum, neden böyle şeyler yazdığını bilmiyorum. Zaten yazın kontratım yenilenecek. Zam olaylarının şimdi çıkması saçma oldu." ifadelerini kullandı.

Kirasına yapılan zam haberi yalan çıktı

Henüz kira kontratının yenileme zamanının gelmediğini paylaşımda ifade eden Burcu Esmersoy'un kira artışı ve sözleşme yenilemesi için yaz ayını işaret etmesi ve zam olaylarının şimdi çıkması saçma oldu demesi, çıkan haberleri boşa düşürmüş oldu.kira günü bugün burcu esmersoy

Kira artışı nasıl yapılır?

Ev sahibi ile kiracılar arasında kira kontratı yenilemesi, 12 aylık (1 senelik) olarak yapılır. İlk kontrat sonrasında geçen bir sene sonunda, ilgili ayda kira sözleşmesi yenilenir. Kira bedeli üzerine artış oranı eklenir. Bu oranın yasal sınırları vardır. Türkiye genelinde kira artış oranları TÜFE üzerinden gerçekleştiriliyor. Kira artış oranlarına ilişkin en son verileri, zammın nasıl uygulandığını öğrenmek için Kasım ayına ilişkin kira artış oranı hesaplamasını bu haberimizden öğrenebilirsiniz.


YORUMLAR

  • 0 Yorum