Konut, otomobil, motosiklet için yeni kredi desteği paketi bugün açıklanıyor!

Bakan Albayrak tarafından açıklanan yeni kredi desteği ayrıntıları bugün belli oluyor. Üç kamu bankası Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank'ın destekleyeceği konut ve taşıt kredisi başta olmak üzere, yeni finansman destek kredi paketinde hangi seçenekler var? Güncel faiz oranları ile yeni kredi destek paketi ayrıntıları belli oluyor.

Konut, otomobil, motosiklet için yeni kredi desteği paketi bugün açıklanıyor!
Editör: Hakan A.
01 Haziran 2020 - 07:57 - Güncelleme: 01 Haziran 2020 - 09:50
Yeni kredi destek paketi geliyor...  Koronavirüs sürecinde elini taşın altına koyan kamu bankaları yeni destek paketi ile vatandaşa can suyu olacak. Türkiye'de koronavirüs salgınının ekonomiye verdiği zararları azaltabilmek, ekonomiyi canlandırmak, piyasaları hareketlendirmek isteyen Hükümet yeni kredi destek paketlerini devreye almaya devam ediyor. Şimdiye kadar 600 Milyar TL destek paketi ile kamu bankalarından vatandaşa, sanayiciye, esnafa kredi sağlayan devlet yeni bir kredi paketi daha hazırladı. 1 Haziran itibariyle tüm şart ve koşulları açıklanacak olan yeni kredi destek paketi kapsamında bazı ayrıntılar belli oldu.

Ekonomi Haberleri  - 1 Haziran 2020 - İstanbul


Koronavirüs salgını boyunca ekonomide yaşanan durgunluğu, piyasalarda yaşanan daralmayı aşmak için Hükümetin yeni finansman kredi destek paketi bugün açıklanıyor. Milyonlarca vatandaşa can suyu olacak, konuttan, çeyize kadar pek çok kaleme kredi desteği getiriliyor. Ev, araba almak isteyenler, çeyiz alacaklar, tatile gidecekler için finansman desteği sağlanacak. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından üç kamu bankası aracılığı ile yeni kredi desteği sunulacak.

---- **** İŞTE TARİHİN EN DÜŞÜK KREDİ DESTEĞİ!


SON DAKİKA: Kamu bankaları yeni kredi destek paketini açıkladı! Faiz oranları ve vadeler belli oldu...


Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından geçtiğimiz hafta TRT canlı yayınında duyurulan yeni finansman kredi desteği şimdiden merak ediliyor. Türkiye'de koronavirüs salgını sonrası ilk normalleştirme gününde yani bugün 1 Haziran tarihinde açıklanacak yeni kredi desteği paketinde konut başta olmak üzere, otomobil, motosiklet, tatil, çeyiz ve diğer pek çok kalemde kamu bankalarınca kredi desteği sağlanacak. Bu sayede piyasalar hareketlenecek, ekonomide ve üretimde çarkların dönüşü hızlandırılacak.

Bakan Albayrak açıklamasında, 'Bundan sonraki süreçte, normalleşme sürecinde iktisadi faaliyetin devamı, iç talebin normalleşmesi, sosyal ihtiyaç destek paketleri olacak. Biz burada olduğumuz sürece anahtar milletin elinde olacak. Finansman kredi destek paketleri, konutta Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en uygun maliyetli uzun vadeli, farklı paketler olacak' demişti. 


Hatice Kolçak, yeni destek paketini değerlendirdi!

EmlakPencerem.com Genel Yayın Yönetmeni Hatice Kolçak, Bakan Albayrak'ın son açıklamalarında merak edilen konut kredisi destek paketine ilişkin merak edilenleri değerlendirdi.

hatice kolçak kredi destek paketine ilişkin değerlendirmesi


 

 


Sosyal medya hesaplarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Hatice Kolçak'ı takip etmek için Tıklayın.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

Linkedin sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

Pinterest sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum