Muğla Bodrum ’da bu kez 5.3’lük deprem

Muğla Bodrum 'da bu kez 5.3'lük deprem

Bodrum'da yaşanan son deprem korkuya neden oldu. Gökova Körfezi ve Muğla merkez üssü olan depremler tatilcileri tedirgin etti. Gece yarısından bu yana 100'lerce deprem meydana geldi. Son deprem 5.3 olarak ölçüldü. İşte son dakika deprem haberinin ayrıntıları.

08 Ağustos 2017 - 12:59

Muğla iline bağlı Bodrum depremlerle sarsılmaya devam ediyor. Sabaha kadar art arda yaşanan 100'lerce sarsıntıyla adeta beşik gibi sallanıyor. Bodrum depremi ve son dakika deprem haberinin ayrıntıları gelmeye devam ediyor. 

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 8 Ağustos 2017 - İstanbul

Gece yarısı başlayan ve sabaha kadar 4.5, 3.4, 3.5, 3.2, 3.0, 3.3, 3.2 ve en büyüğü saat 10:42'de .3 şiddetinde ölçülen bir deprem meytdana geldi. BU büyük deprem sonrasında ise yine peş peşe artçı şoklar yaşandığı bilgisi geliyor.

Korkutan depremler sabaha kadar sürdü, halen devam ediyor. Öğleden önce yaşanan ve richter ölçeğine göre 5.3 olan deprem sonrası Muğal ve Bodrum'da hissedilen tüm yerlerde büyük korku yaşandığı kaydedildi.

Emlak Pencerem muhabirinin edndiği son dakika deprem haberleri bilgisine göre; Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme Ve Değerlendirme Merkezi verilerine göre öğleden önce saat 10:42 sıralarında üssü Muğla odrum olan 5.3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiği kaydedildi. Yaşanan bu büyük depremlerin Bodrum'dan ve çevresinden hissedildiği, depremlerin yerin yaklaşık 1.6 kilometre kadar derinlerde meydana geldiği kaydedildi.

Bodrum ve çevresinde dünden bu yana 100'ün üzerinde artçı deprem olmaya devam ederken, bölgede tatil için bulunan vatandaşlar ise sond erece tedirgin durumda. Son bir haftadır bölgede sayısız büyük ve küçük depremlerin yanı sıra 1000'in üzerinde artçı sarsıntı kaydedildi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..