Murat Kurum: "Kanal İstanbul ihalesini 2021'de yapacağız"

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, Kanal İstanbul projesi başta olmak üzere İstanbul'da yaşanan çöp yığınlarına ilişkin çarpıcı açıklamalar yaptı.

Murat Kurum: "Kanal İstanbul ihalesini 2021'de yapacağız"
Editör: Hakan A.
26 Şubat 2021 - 23:28
Kanal İstanbul ile alakalı açıklamalar art arda geliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sonra bu kez Bakan Kurum Kanal İstanbuvl ile alakalı açıklamada bulundu. Kurum, "Kanal İstanbul'un ihalesini 2021'de yapacağız" dedi.

Emlak Pencerem - Emlak Haberleri Merkezi - 26 Şubat 2021 - İstanbul


Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kırşehir'de önemli açıklamalarda bulundu. Kanal İstanbul projesine ilişkin ihalenin bu yıl yapılacağını söyleyen Kurum, İstanbul'da CHP'li bazı Belediyelerde yaşanan sorunlar nedeniyle çöp dağlarının temizlenmemesine değindi. Bakan Kurum, "Aziz şehrimizi bu çöp yığınlarından kurtarmak adına, acziyet içinde olan belediyelerimize Bakanlık olarak destek verebiliriz." dedi.

Bakan Kurum açıklamasında, "Bazıları şerde yarışadursun, biz hayırda yarışacağız. Sayın Cumhurbaşkanımızın vizyon projesi Kanal İstanbul'un ihalesini 2021'de yapacağız. İstanbul Boğazı'nı koruma kurtarma projesini örnek bir şehircilik anlayışıyla gerçekleştirerek İstanbul'un marka değerini arttıracağız.


1994'te Sayın Cumhurbaşkanımızın İstanbul Büyükşehir Belediyesini aldığı dönemdeki gibi bugün de çöp dağları görmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Aziz şehrimizi bu çöp yığınlarından kurtarmak adına, acziyet içinde olan belediyelerimize Bakanlık olarak destek verebiliriz."
ifadelerini kullandı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN NET CEVAP VERMİŞTİ!

Kanal İstanbul tartışmaları sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Genel Kurulu'nda sert ve net açıklamalarda bulunmuştu. Erdoğan, "Kanal İstanbul projesinin etüt kapsamında yer alan tüm teknik çalışmaların tamamlandı. Kanal İstanbul'u yapacağız, inadına yapacağız ve İstanbul nasıl güzelleşecek, bunu da görecekler" demişti.

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum