Silivri TOKİ konutlarına 3 günde 5 bin başvuru

TOKİ tarafından Silivri konut projesi kapsamında başlayan başvurulara rekor talep gelmeye devam ediyor. İşte Silivri TOKİ konutlarına 3 günde yapılan başvuru sayısı.

Silivri TOKİ konutlarına 3 günde 5 bin başvuru
Editör: Hakan A.
21 Haziran 2018 - 14:00

(TOKİ) Toplu Konut İdaresi tarafından başlatılan Silivri konut projesi başvuruları devam ediyor. Son 3 günde yapılan konut satın alma başvurularının sayısı rekor seviyeye ulaştı! Silivri TOKİ konutlarına başvurular sürüyor... İşte Silivri TOKİ konut projesi ile alakalı son dakika haberin ayrıntıları.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) İstanbul Silivri ilçesinde inşaatı devam eden konutlar için başvuruları almaya başlarken, şimdiye kadar yapılan başvuru sayısı açıklandı. Vatandaş uygun şart ve koşullarda ev sahibi olacağı 2+1 ve 3+1 tipinde tasarlanan evler için yapılan başvuru sayıları açıklandı.

Emlak Pencerem / TOKİ haberleri  - 21 Haziran 2018 - İstanbul

Türkiye genelinde hemen her ilde toplu konut projeleri hayata geçiren TOKİ; İstanbul Silivri konut projesi kapsaında satışa çıkardığı toplam 356 adet konut için başvurular hızla devam ediyor. 3 gün boyunca ucuz ev sahibi olmak isteyenler TOKİ Silivri konutları için başvuruda bulundu. Silivri TOKİ konut başvurularında 3 günde 5 bin rakamına gelindiği kaydedildi.

Konuyla alakalı açıklamalarda bulunan TOKİ Başkanı Ergün Turan, "Konut talebinde bir azalma yok tam tersine Türkiye'nin her yerinde 5-10 katı taleple karşılaşıyoruz. Bir yerde 300 konut yapıyorsak 3 bin talep geliyor. Öncelikli hedefimiz dar ve orta gelirli bugüne kadar hiç konut sahibi olmamış, konut almakta zorlanan vatandaşlarımızı kira öder gibi konut sahibi yapmak. İstanbul Silivri’de alt ve orta gelir katmanı için satışa sunduğumuz bin 356 sosyal konutumuza, başvuruların başladığı ilk üç günde yaklaşık 5 bin başvuru geldi. Vatandaşlarımızın gösterdiği bu ilgi sektörümüzün önümüzdeki dönemde daha da büyüyeceğinin göstergesidir" ifadelerini kullandı.

İstanbul TOKİ Silivri konut projesinde ev sahibi olmak isteyen vatandaş başvurularını 29 Haziran’a kadar ilgili kamu bankasına yapabilecek. Başvuruların tamamlanması ile birlikte 11-12 Temmuz 2018 tarihlerinde kura çekilişi yapılarak konut sahibi olacak vatandaşlar belirlenecek.

TOKİ Silivri konutları hakkında daha fazla bilgi için tıklayın

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum