Son Dakika: Koronavirüs sebebiyle camilerde cemaatle namaz kılınmayacak

Diyanet, başta Cuma namazları olmak üzere camilerde koronavirüs salgını nedeniyle önlemlere bir yenisini ekledi. Bugün itibariyle Koronavirüs sebebiyle camilerde cemaatle namaz kılınmasına ara verildiği duyuruldu.

Son Dakika: Koronavirüs sebebiyle camilerde cemaatle namaz kılınmayacak
Editör: Hakan A.
16 Mart 2020 - 15:48

Koronavirüs önlemleri camilerde etkin biçimde uygulanacak yeni tedbir paketi devreye sokuldu. Diyanet, Koronavirüs sebebiyle camilerde cemaatle namaz kılınmasına ara verildiğini duyurdu. Günün son dakika gelişmesi Diyanetten geldi. Koronavirüs tedbirlerine Cuma namazı da eklendi! Ülke çapında Cuma namazı önlemi alındı.

 Emlak Pencerem / Güncel Haberler  - 16 Mart 2020 - İstanbul


Bir gün içinde çok sayıda önemli adımlar atılarak koronavirüs salgınının en aza indirgenmesi, vaka sayısının artmaması için kapsamlı tedbirler uygulanmaya konuluyor. Türkiye'nin hemen her ilinde gen,iş kapsamlı uygulanan koronavirüs önlemleri her geçen dakika arttırılmaya devam ediliyor. Karantina uygulamaları, spor müsabakaları, eğitim ve daha pek çok alanda önlemler arttırılıyor.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş Prof. Dr. Ali Erbaş: 'Namazlar cemaatle kılınırsa virüs yayılabilir. Koronavirüs sebebiyle camilerde cemaatle namaz kılınmasına ara verildi' dedi.Namazların cemaatle kılınması virüsün hızlı bir şekilde yayılmasına neden olmaktadır. Peygamber Efendimiz salgın hastalıklara karşı tedbirli olunması konusunda uyarılarda bulunmuştur. Koronavirüsün yayılma tehlikesi ortadan kalkana kadar cuma namazı olmak üzere cemaatle kılınan namazlara ara verilmesi kararı alındı.
 


YORUMLAR

  • 0 Yorum