Son indirimlerle birlikte uygun konut kredisi faiz oranı ne kadar oldu? 12 Banka kredi faizlerini yüzde 1'in altına çekti...

Kamu ve özel bankalar bir bir konut kredisi faiz oranlarını aşağı çekmeye devam ediyor. Merkez Bankası faiz indirimleri sonrası 12 banka tabela ve kampanyalı konut kredisi faiz oranlarını %1’in altında seviyelere indirdi.

Son indirimlerle birlikte uygun konut kredisi faiz oranı ne kadar oldu? 12 Banka kredi faizlerini yüzde 1'in altına çekti...
Editör: Hakan A.
17 Aralık 2019 - 12:28 - Güncelleme: 17 Aralık 2019 - 12:45

Konut satış rakamlarına her ay yansımaya başlayan konut kredisi ile alınan evler için satışlar iyi giderken, kamu ve özel bankalardan faiz indirim haberleri gelmeye devam ediyor Merkez Bankası faiz kararı sonrası toplamda 12 banka konut kredisi faiz oranlarını yüzde 1'in altına çekti. Peki konut kredi faizlerinde son durum ne, uygun konut kredi faiz oranı ne kadar oldu?

Emlak Pencerem / Konut Kredisi Haberleri  - 16 Aralık 2019 - İstanbul


2019 yılına %2.32 seviyelerinde başlayan bankaların tabela konut kredisi faiz oranları ortalaması ekonomideki dengelenme ve Merkez Bankası’nın ikinci yarından sonra başlayan faiz indirimleri ile hızla düştü. Söz konusu dönemde en düşük konut kredisi faiz oranı %1.98 seviyesinde yer alırken yılın son günlerinde bu oran 100 puan gerileyerek %0.98’e indi. Bankaların ortalama tabela konut kredisi faizleri ise %1.32 seviyesine indi. Peki 2020 yılı içerisinde konut kredisi faiz oranları inmeye devam edecek mi? Vatanaş ise son indirimlerle birlikte gücellenen konut kredisi faiz oranlarını öğrenmek istiyor.

Bankaların 2019 yılı içinde konut kredisi faiz oranları ilk kez, TCMB’nin Temmuz ayında para politikası faizlerini 10 aylık sabit dönemin ardından indirme gitmesi ile Ağustos başında %1’in altına düştü. Ziraat Bankası, HalkBank ve VakıfBank’ın ortak kampanyaları kapsamında %0.99 olarak uygulanan konut kredisi faiz oranları Kasım ayına kadar en düşük faiz oranı olma özelliği taşıdı. Kasım ayında özel bankaların atağı sonrasında en uygun kampanyalı konut kredisi faizi %0.95’e kadar geriledi. 

Kuveyt Türk Konut Finansmanı Kredi Faiz Oranı Son Durum!

Kuveyt Türk Bankası konut finansmanı dahilinde %0.98 tabela kar payı oranları sunuyor. Banka kredili Hayat, BES ve 3 adet otomatik fatura talimatı ürünlerinin kullanılması durumunda ise kar payı oranlarını %0.95’e düşüyor. 

Yapı Kredi Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı Son Durum!

Yapı Kredi Bankası konut kredisi faizlerinde %1’in altına indirerek 10 yıla kadar tüm vade ve tutarlar için %0.99 oranı ile kredi kullandırmaya başladı.

İNG Konut Kredisi Faiz Oranı Son Durum!

İNG faiz indirimi sonrasından kampanyalı sigortalı kredi ürünü için 10 yıl vadeye kadar  %0.99 faiz oranı ile kredi kullandırıyor.  Bankanın tabela faiz oranları ise %1.01 olarak uygulanıyor.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı Son Durum!

Ziraat Bankası konut ürün paketi dahilinde 15 yıl vadeye kadar 500.000 TL’ye dek krediler  için %0.99 faiz oranı sunuyor. Banka 500.000 TL üzerindeki tutarlarda ise %1.09 faiz oranı uyguluyor.

Türkiye Finans Konut Finansmanı Kredi Faiz Oranı Son Durum!

Türkiye Finans Katılım Bankası kampanyalı ürünü için %0.99 kar payı oranı ile finansman sunuyor. Bankanın tabela faizleri ise %1.07 düzeyinde. 

HalkBank Konut Kredisi Faiz Oranı Son Durum! 

HalkBank kampanyalı hesaplı evim konut kredisi dahilinde 500.000 TL ve 15 yıla kadar vade için %0.99, 500.000 TL üzeri taleplerde ise %1.19 faiz oranı ile kredi kullandırıyor.

Akbank Konut Kredisi Faiz Oranı Son Durum!

Akbank gerçekleştirdiği indirim sonrasında konut kredisi faizlerini 10 yıl vadeye kadar %0.99’a çekti. 

VakıfBank Konut Kredisi Faiz Oranı Son Durum!

VakıfBank kampanyalı sarı panjur kampanyası için 500.000 TL limit ve 15 yıl vadeye dek %0.99 faiz oranı sunarken standart konut kredisi kapsamında %1.29 faiz oranı ile kredi sağlıyor.

İş Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı Son Durum!

İş Bankası güncel olarak kampanyalı konut kredisi için faiz oranlarını %0.99’a düşürdü. Bankanın tabela konut kredisi faizleri ise %1.75 seviyesinde.

TEB Konut Kredisi Faiz Oranı Son Durum!

TEB kampanyalı konut kredisi ürünleri için faiz oranlarını tüm vadelerde 10 yıla kadar %0.99’a düşürdü. Banka tabela faizleri ise halen %2.58 seviyelerinde.

Garanti BBVA Konut Kredisi Faiz Oranı Son Durum!

Garanti BBVA faiz indirimi sonrasında 250.000 TL’ ye kadar %1.02’den başlayan faiz oranları ile 10 yıl vadeye kadar kredi kullandırmaya başladı. Banka 250.000 ile 500.000 TL arası kullanımlarda ise 5 yıl vadeye kadar %0.99 faiz oranı sunuyor. 

HSBC Konut Kredisi Faiz Oranı Son Durum!

HSBC Bank Sigortalı Konut Kredisi Kampanyası dahilinde 120 ay vadeye kadar %0.99 faiz oranı ile kredi kullandırıyor. Bankanın tabela faiz oranları ise %1.49 seviyesinde yer alıyor.

Alternatif Bank Konut Kredisi Faiz Oranları Son Durum!

Alternatif Bank, sağladığı kredilerle reel ekonomiye sunduğu desteğe konut kredisi faiz oranını aylık yüzde 0,98'e indirerek devam ediyor. Bankanın konut kredisinden yararlanmak isteyenler, esnek ödeme planı ve 120 aya kadar tüm vadelerde yüzde 0,98 faiz oranı avantajıyla konut kredisi kullanabilecek.

Pelin Akay / Kredi Pazarı
 
Sosyal medya hesalarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum