Tekirdağ Limanı özelleştirme kararı

Tekirdağ Limanı özelleştirme kararı

Tekirdağ Limanı 36 ay süreyle özelleştirmesi için teklifler alınmaya başlandı. Tekirdağ Limanı özelleştirmesi kapsamında son teklifler 20 Aralık 2017 tarihine kadar verilebilecek.

10 Ekim 2017 - 20:59

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) Tekirdağ Limanı özelleştirmesi kapsamında ilanı yayımlandı. Türkiye Denizcilik İşletmeleri bünyesinde olan Tekirdağ Limanı için son teklif verme süresi açıklandı. İşte son dakika özelleştirme haberinin ayrıntıları.

Türkiye Denizcilik İşletmeleri A.Ş.ye ait olan “Tekirdağ Limanı” 4046 sayılı Kanun hükümleri kapsamında, 36 yıl süreyle “İşletme Hakkının Verilmesi” yöntemiyle özelleştirilmesine dair ilan Özelleştirme İdaresi'nce yayımlandı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 10 Ekim 2017 - İstanbul

Konuya ilişkin Özelleştirme İdaresinin yayımladığı ilanda, Tekirdağ Liman'ının İşletme Hakkının Verilmesi yöntemiyle 36 yıl süreyle özelleştirilmesi için tekliflerin alınmaya başladığı kaydedildi.

Tekirdağ Limanı için teklif verecek firmaların İhale Şartnamesi ve Tanıtım Dokümanı, bedeli olan 10.000.-TL tutarında olan parayı ilgili hesaplara yatırmaları gerekiyor. Açıklama kısmına ise Tekirdağ Limanı İhale Şartnamesi ve Tanıtım Dokümanı Bedeli olarak yazdırmaları gerekiyor.İhaleye gerçek ve tüzel kişiler ile Ortak Girişim Grupların katılabileceği ifade edilen ilanda, Geçici Teminat Bedeli ise 15 Milyon Lira olarak belirlendi. 

Tekirdağ Limanı özelleştirmesi kapsamında son teklifler 20 Aralık tarihine kadar alınabilecek.

Açıklamada ayrıca, "Özelleştirme İdaresi Başkanlığı son teklif verme tarihini belirli bir tarihe kadar veya bilahare belirlenecek bir tarihe kadar uzatmakta serbesttir" ifadesine yer verildi.

Günün son dakika emlak haberleri ve önemli gelişmelerini altta verilen bağlantılardan takip edebilirsiniz.