TOKİ Aksaray 950 konut için başvurular ne zaman başlıyor?

Aksaray'da dar gelirli ailelere yönelik TOKİ tarafından hayata geçirilecek 950 konut için başvurular ne zaman başlıyor, başvuru şartları ne?

TOKİ Aksaray 950 konut için başvurular ne zaman başlıyor?
Editor: Hakan A.
13 Aralık 2019 - 16:05 - Güncelleme: 13 Aralık 2019 - 16:08

Toplu Konut İdaresi ile Aksaray Belediyesi işbirliği ile hayata geçirelecek konutlar için başvuru süreci başlıyor. TOKİ Aksaray 950 konut için nereye nasıl başvuru yapılacak?

Emlak Pencerem / TOKİ Haberleri  - 13 Aralık 2019 - İstanbul


Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından 50 Bin konut projesi kapsamında Aksaray ilinde inşaa edilecek konut projesine başvurular kısa süre içinde başlıyor.

Uygun şart ve koşullarda vatandaşı ev sahibi yapmak için dar gelirli vatandaşların barınma ihtiyacını giderecek konut projelerine bir yenisi Aksaray'da hayata geçirilecek konutlar ile devam ediyor. TOKİ ile yapılan görüşmelerde konut sahası olarak belirlenen İstiklal Mahallemizde hazinenin dağınık parsellerini bir araya getirerek 156 Bin metrekarelik bir alan projeye tahsis edildi. Aksaray Belediyesi imar planı ve 18. Madde uygulamaları tamamlandı. Konutlar 2+1 ve 3+1 tipinde mahalle kültürü ve dokusuna uygun olarak inşa edilecek.

Konuyla alakalı açıklamada bulunan Belediye Başkanı Evren Dinçer, "seçim vaatleri arasında yer alan Dar Gelirli Ailelere Konut projesi Aksaray’da hayata geçiyor. Yaklaşık 6 aylık süreci kapsayan konut projesinin ön hazırlık çalışması tamamlandı. TOKİ tarafından Aksaray geneline 950 konut yapılacak." dedi.

TOKİ Aksaray Sosyal Konut Projesi kapsamında başvuru işlemleri bankalar aracılığı ile 16 Aralık 2019 - 15 Ocak 2020 tarihleri arasında alınmaya başlanacak.
 TOKİ AKSARAY SOSYAL KONUT BAŞVURU ŞARTLARI

T.C. vatandaşı olması
Projenin bulunduğu il/ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya projenin bulunduğu il veya ilçe nüfusuna kayıtlı olması (3+1 konut tipi hariç)
TOKİ’den konut satın almamış olması
Kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine kayıtlı bağımsız konutların bulunmaması
Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 5.500 TL
Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.
Başvuruda bulunanların 25 yaşını tamamlamaları gerekmektedir.

Reklam


YORUMLAR

  • 0 Yorum