TOKİ Kayaşehir'de dolandırıcı uyarısı !!!

İstanbul Kayaşehir TOKİ konutlarında dolandırıcılar 300 kişiyi dolandırdı! TOKİ o dolandırıcıları suç üstü yakalattı. Ev alacak, başvuru yapacaklara son dakika uyarısı...

TOKİ Kayaşehir'de dolandırıcı uyarısı !!!

İstanbul Kayaşehir TOKİ konutlarında dolandırıcılar 300 kişiyi dolandırdı! TOKİ o dolandırıcıları suç üstü yakalattı. Ev alacak, başvuru yapacaklara son dakika uyarısı...

TOKİ Kayaşehir'de dolandırıcı uyarısı !!!
14 Eylül 2017 - 15:25

Geçtiğimiz haftalarda başvuruları başlayan TOKİ Kayaşehir konut projesinde dolandırıcılık vakası yaşanıyor. Vatandaşları yüzde 100 garantili konut bahanesiyle kurdukları internet siteleri üzerinden dolandıranlar yargı önüne çıkartılacak. Şimdiye kadar ise 300 kişiyi dolandırdıkları öğrenildi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 14 Eylül  2017 - İstanbul

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından kura çekilişi yöntemiyle satışa çıkartılan ve 5 Eylül tarihinde başvuruların alınmaya başladığı İstanbul Kayaşehir evlerinde büyük dolandırıcılık çetesi çökertildi. Vatandaşları yüzde 100 ev garantili bahanesiyle dolandıran dolandırıcılar şimdi yargı önünde hesap verecekler.

Geçtiğimiz yıllarda benzer durumlar yaşayan TOKİ, bu kez İstanbul Kayaşehir konut projesinde satışa çıkan 1892 adet konutun başvuru sürecinde dolandırıcılık vakasıyla karşı karşıya kaldı. TOKİ Kayaşehir evlerinde yüzde 100 konut vaadeden dolandırıcılar, açtıkları inter sitesi üzerinden vatandaşları dolandırdığı öğrenildi. 

Konuyla alakalı edinilen bilgiye göre, dolandırıcıların bu yöntemle 300 kadar vatandaşı ev vaadiyle dolandırdıkları ortaya çıktı. Dolandırıcıların Emniyet güçleri tarafından suçüstü yakalandıkları gelen son dakika haberleri arasında.

Yaşanan dolandırıcılık olayına ilişkin TOKİ Başkanı M.Ergün Turan tarafından yapılan açıklamada ise, "TOKİ'den konut almak isteyen vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları için, TOKİ ve yetkili bankalar dışında kimseye itibar etmemeleri, iş ve işlem yapmamaları gerekmektedir. Bizim yönlendirdiğimiz bankalar dışında hiçbir yere, kuruma, kişiye para yatıramazsınız, onlardan daire talep edemezsiniz. Bizim yönlendirdiğimiz bankalar dışında bir müracaat yeri yoktur. Şahıs, kurum ve şirkete müracaat olamaz." dedi.

TOKİ Kayaşehir Başvuruları ne zaman sona erecek?

TOKİ tarafından uygun şartlarla İstanbul Kayaşehir'de satışa sunulan konutların 5-20 Eylül tarihleri arasında Halkbank ve şubeleri aracılığı ile başvurular yapılabilecek. Vatandaşların resmi TOKİ internet sitesi üzerinden bilgi alması ve başvurularını bu bilgiler doğrultusunda yapması gerek.

TOKİ web sitesi www.toki.gov.tr 

YORUMLAR

  • 0 Yorum