TOKİ Silivri`de 3+1 kura çekilişi başlıyor

TOKİ İstanbul Silivri konut projesinde 422 konut için kura çekilişi yapılıyor. Silivri TOKİ orta gelir grubuna yönelik hayata geçirilen 3+1 konutlar için başvuru yapanlar arasında kura çekilişi düzenlenecek. Kura sonuçları haberimizde olacak.

TOKİ Silivri`de 3+1 kura çekilişi başlıyor
Editör: Hakan A.
12 Temmuz 2018 - 08:23 - Güncelleme: 12 Temmuz 2018 - 14:12

Sosyal konut üreticisi Toplu Konut idaresi (TOKİ) İstanbul Silivri ilçesinde hayata geçirdiği alt ve orta gelir grubu konut projesinde Bin 356 adet konut için kura çekilişini sürdürüyor. Silivri'de iki gündür kura çekilişi devam ediyor. Alt Gelir Grubu TOKİ evlerinde dün 2+1 daireler için 934 adet konut için kura çekilişi yapılmıştı. Bugün ise Orta gelir grubuna yönelik inşaa edilen 422 adet 3+1 konut için kuralar çekilecek. 

20 binden fazla vatandaşın başvuru yaptığı TOKİ Silivri konutlarında kura heyecanı bugün 422 adet 3+1 konutlar için gerçekleştirilecek kura çekilişi ile devam edecek. Her yıl 60 bin üzerinde konutu vatandaşlara uygun şart ve koşullarda teslim eden, dar ve orta gelirli vatandaşları ev sahibi yapan TOKİ 2018 konut projelerinde kura çekilişini sürdürüyor.

Alt Gelir Grubu Silivri TOKİ evlerinde rekor başvuru yapıldı ve 934 ev için dün kalabalık başvuru sahiplerinin önünde kura çekimi yapıldı. Kurada ismi okunanlar ev sahibi olmaya hak kazanan vatandaşların büyük sevinç yaşadıkları görüldü. Kura çekilişi 3+1 konutlar için bugün devam edecek.

İstanbul Silivri TOKİ konutlarında bugün 3+1 kura çekilişi yapılacak. Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi saat 11:00’da 3+1 tipi konutlar için Hak Sahipliği Belirleme Kurası düzenlenecek. Noter ve İdare yetkililerinin katılımı ile 4 bine yakın başvuru sahibinin kura çekilişi için katılımı bekleniyor. TOKİ konutu için hak sahibi belirleme işlemi kura çekimi tamamlanmış olacak.

Düzenlenecek kura çekilişi ile toplam Bin 356 adet Silivri Kura çekilişi ve sonuçlarını emlakpencerem.com üzerinden vatandaşlarımız takip edebilecekler. Kura çekilişinin tamamlanması sonrasında Silivri TOKİ konutları kura sonuçları haberimizin altında verilen linkte yayımlanacaktır.

TOKİ Silivri Alt Gelir Grubu 2+1 kura sonuçları için tıklayın

TOKİ Silivri Orta Gelir Grubu 3+1 kura sonuçları için tıklayın

YORUMLAR

  • 0 Yorum