Turkcell, Paycell ile kripto para alım satımı yaptıracak

Türkiye'nin dev şirketi kripto para adımı attı! Turkcell dijital para uygulaması Paycell ile Bitcoin ve diğer kripto paraların alım satımına izin verdi.

Turkcell, Paycell ile kripto para alım satımı yaptıracak
Editör: Hakan A.
23 Şubat 2021 - 09:09 - Güncelleme: 23 Şubat 2021 - 09:13
Ülkenin en büyük telekominikasyon şirketi, GSM operatörü Turkcell radikal bir kararla kripto para işlemlerini Paycell üzerinden yapmaya başladı. Alım satım imkanı vermeye başlayan Paycell uygulaması üzerinden online işlem yapmak mümkün oluyor.

Emlak Pencerem - Ekonomi Haberleri - 23 Şubat 2021 - İstanbul


Türkiye'de artan yatırımcısıyla Dünya liginde önemli bir pay edinen kripto para borsalarında hemen her gün yaşanan sistem hataları ile farklı oyuncuların piyasaya girerek işlem yaptırması bekleniyordu. Alım satım yapıldığı hacimli anlarda sistemlerini kilitleyen Türkiye'nin ünlü kripto para borsaları için önemli bir rakip oyucu devreye giriyor. Türkiye'nin en büyük GSM operatörü Turkcell, dijital para sistemi Paycell uygulaması üzerinden Bitcoin (BTC) başta olmak üzere bazı kripto paraların alım satım yapılması işlemine başlıyor.

Konuyla ilgili edinilen bilgiye göre, Uzun bir süredir önemli dijital para hizmeti veren Paycell hali hazırda İstanbul Kart Yüklemelerinde, Harçlık gönderiminde, Fatura ödemelerinde, bazı kolay ödemelerde ve cüzdan özelliği ile tüketici tarafından kullanılıyordu. Kripto para borsalarına olan yoğun talepler sonrasında ise Turkcell Paycell ile pazara girme kararı aldı. Mobil Ödeme sistemi Paycell uygulaması ile kripto para alım satım işlemleri kısa zaman içerisinde yapılmaya başlanacak. Henüz resmi olarak duyurulmayan Paycell kripto para alım satım işlemi için uygulama üzerinde şimdiden kripto para birimleri görüntülenmeye başladı. 

Paycell uygulamasında Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Stellar Lumens (XLM), Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash (BCH) kripto para birimlerinin yer aldığı görüntülendi.

BTCTURK ve PARİBU SÜREKLİ ÇÖKÜYOR

Yatırımcı sayısının küçük büyük yüzbinlerin üzerinde olduğu kripto para alım satım işlemleri ile kar elde etmek isteyenler Türk borsalarını aktif bir şekilde kullanıyor. Ancak alım satım emirleri ani iniş ve çıkışlarda yapılamıyor. BtcTürk ve Paribu borsaları yatırımcısına adeta saç baş yolduruyor. En önemli dakikalarda sistemlerinin çökmesi nedeniyle önemli mağduriyetlere neden oluyor. Son olarak bu hafta Paribu ve BtcTürk sistemleri çökmüş ve yüzbinlerce yatırımcı işlem yapamadığı için zarara uğramıştı.Henüz kripto para birimleri için aktif alım satım imkanı sunmaya başlamayan Paycell'in nasıl yenilikler ve hangi Coin'lerle piyasaya gireceği merak konusu olmuş durumda.


YORUMLAR

  • 0 Yorum