Ziraat Bankası kredileri erteledi!

Kamu bankası Ziraat Bankası, koronavirüs tedbirleri kapsamında Hükümet kararlarına hızla yanıt verdi! Ziraat Bankası kredi ödemelerini ertelediğini duyurdu.

Ziraat Bankası kredileri erteledi!
Editör: Hakan A.
23 Mart 2020 - 10:05 - Güncelleme: 25 Mart 2020 - 13:21
Türkiey'de koronavirüs kapsamında Hükümet tarafından geçtiğimiz hafta alınan ekonomik paketler kapsamında Bankalara kredi tavsiyesinde bulunulmuştu. Türkiye'nin en büyük kamu bankası Ziraat bankası, ilk harekete geçen banka oldu ve kredi ötelemesi kararı verdi.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 23 Mart 2020 - İstanbul


Türkiye ekonomik alanda koronavirüs tedbirlerini arttırmaya devam ederken, kamu bankalarından tüketiciyi sevindirecek kredi öteleme haberi geldi! Peki hangi tüketici için kredi ötelemesi yapılacak? İşte sond akika haberin ayrıntıları. 

 “Ekonomik İstikrar Kalkanı” hamlesi doğrultusunda, Ziraat Bankası yeni bir adım atıyor; vatandaşlarımızın ve iş dünyamızın bu dönemde nakit akışlarında yaşayabilecekleri bozulmaya karşı aşağıda belirtilen destekleri devreye alıyor.Bu kapsamda:

1) 31.03.2020 tarihinde ödenmesi gereken dönem sonu taksit, faiz ve anaparasını ödeyemeyen firma ve bireysel müşterilerin talepleri üzerine söz konusu ödemelerin ötelenmesine imkan verilmesi,

2) Nakit akışı bozulduğu için ödeme sorunu yaşayan müşterilerimizin mevcut kredilerinin;

6 aya kadar ödemesiz dönem olmak üzere, turizm gibi dönemsel faaliyeti olan sektörlerde ise 12 aya kadar ilave süre tanınmak suretiyle, uygun vadeli yapılandırma uygulamalarının geliştirilmesi,

3) Personel maaşlarını, Bankamız üzerinden ödeyen firmaların 2020 Şubat ayı sonu itibarıyla mevcut istihdamlarını azaltmamaları kaydıyla;

Önümüzdeki 3 aylık personel maaş gideri kadar ilave limit imkanı verilmesi,

4) Kredili müşterilerimiz tarafından Bankamız üzerine keşide edilmiş çeklerinin ödenmesi amacıyla kullanılmak üzere; genel kredi limitlerinin artırılarak ilave nakit kredi limiti tahsis edilmesi,

5) İşletme sermayesi ihtiyaçlarını karşılamak üzere; Bankamız kurumsal kredi kartı ve DBS limiti bulunan müşterilerimizin kurumsal kart limitlerinin artırılması, tedbirlerini bugünden itibaren uygulamaya almış bulunuyoruz.

Günün ikinci kredi haberi ise Vakıfbank tarafından geldi. Vakıfbank kredi ötelemesi, koronavirüs destek paketini açıkladı.


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • erdogan
    11 ay önce
    yalana bak,yarım saat önce bankadaydım.emekli maaşımdan kesilmiş kredi taksitim.