Halkbank kredi ötelemesi yapacak!

Koronavirüs nedeniyle bir banka daha kredi ertelemesi yapacak! Bugün kamu bankalarından Halkbank, kredi ötelemesi yapacağını duyurdu.

Halkbank kredi ötelemesi yapacak!
Editör: Hakan A.
23 Mart 2020 - 10:33 - Güncelleme: 25 Mart 2020 - 13:21
Koronavirüs yüzünden evinde yaşamaya başlayan esnaf ve  vatandaşa kolaylıklar gösterilmeye devam ediliyor. Bugün kamu bankaları tarafından bir bir kredi ötemeleri açıklandı.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 23 Mart 2020 - İstanbul


Son olarak bugün itibariyle Halkbank, esnaf ve vatandaşın kredi ötelemesini gerçekleştirecek. İşte ayrıntılar.

Halkbank: 31 Mart'a kadar taksit, faiz ve anaparasını ödeyemeyen firmalar ile bireysel müşteriler, bu döneme dair ödemelerini erteleyebilecek.Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank kredi ötelemesi yapacak.

Halkbank Covid-19 salgınına karşı finansal istikrar önlemlerini açıkladı

Dünya genelinde etkisini gösteren Covid-19 salgınıyla mücadele Türkiye'de de devam ederken Halkbank, kamu bankası misyonuyla başta esnaf ve KOBİ’ler olmak üzere tüm müşterilerine kesintisiz hizmet etmeyi sürdürüyor. Banka bugün ülkemizdeki finansal istikrarın korunması, işletmelerin desteklenmesi, istihdamın muhafaza edilmesi ve hane ekonomilerinin devamlılığının sağlanması için alınan “ Finansal İstikrar Kalkanı” kapsamındaki tedbirleri açıkladı.

SON DAKİKA HALKBANK, ESNAFA 25 BİN TL KREDİ, 25 BİN TL TİCARİ KART DESTEĞİNE BAŞLADI!


Bankadan yapılan açıklamaya göre:

  1. 31 Mart 2020 tarihine kadar taksit, faiz ve anaparasını ödeyemeyen firmalar ile bireysel müşteriler, bu döneme dair ödemelerini erteleyebilecek.
  2. Esnaf ve sanatkarların bu dönemde yaşadıkları olumsuzluklara destek olmak amacıyla talep etmeleri halinde kullanmış oldukları kredilerin; Nisan, Mayıs ve Haziran 2020 aylarında vadeleri gelecek olan anapara ve faiz ödemeleri, ödeme vadelerinden itibaren 3 ay süreyle ve faizsiz olarak ertelenecek.
  3. Nakit akışı bozulduğu için ödeme sorunu yaşayan Banka müşterilerine, 6 aya kadar ödemesiz dönemle kredilerini uygun vadeli yapılandırma imkânı sunulacak. Ödemesiz dönem, turizm gibi dönemsel faaliyeti olan sektörlerde 12 aya kadar uzatılabilecek.
  4. Personel maaşlarını Halkbank üzerinden ödeyen firmalara, istihdamlarını Şubat sonuna göre azaltmamaları şartıyla, gelecek 3 aylık dönem boyunca personel maaş gideri kadar ilave kredi limiti verilecek.
  5. Bankanın kredili müşterileri tarafından Halkbank üzerine keşide edilmiş çeklerin ödenmesi amacıyla, genel kredi limitleri artırılarak firmalara ilave nakit kredi limit tahsis edilecek.
  6. İşletme sermayesi ihtiyaçlarını karşılamak üzere; Halkbank kurumsal kredi kartı ve Doğrudan Borçlandırma Sistemi limiti bulunan firmaların kurumsal kart limitleri artırılacak.

Covid-19 virüsünün Türkiye’nin finansal istikrarını olumsuz etkilemesini engellemek için, salgın sürecinde gerekmesi halinde yeni tedbirler de hayata geçireceğini vurgulayan Halkbank, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da başta esnaf ve KOBİ’ler olmak üzere milli ekonomimizin tüm unsurlarının güçlü destekçisi olmayı sürdüreceğini açıkladı. Yurt genelinde 1.000 şubesinde 09.00-17.00 saatleri arasında hizmet vermeye devam edecek olan Halkbank, salgında vefat eden vatandaşlara Allah’tan rahmet, tedavi altındakilere de acil şifalar diledi.YORUMLAR

  • 0 Yorum