100 Bin sosyal konut başvurusu yapanlar dikkat! TOKİ kura çekilişi için hak kazandınız mı? Tıkla öğren...

TOKİ 100 Bin sosyal konut projesi kapsamında başvuru yapanları yakından ilgilendiren gelişme. TOKİ'nin 81 ilde başvuru aldığı 100 Bin sosyal konut projelerinde hak sahibi olan vatandaşların listesi açıklandı.

100 Bin sosyal konut başvurusu yapanlar dikkat! TOKİ kura çekilişi için hak kazandınız mı? Tıkla öğren...
Editor: Hakan A.
17 Şubat 2020 - 15:17 - Güncelleme: 18 Şubat 2020 - 16:17

TOKİ Sosyal konutlarına başvuru yapan herkesi yakından ilgilendiren bir gelişme yaşanıyor. 100 Bin sosyal konut kampanyası çerçevesinde kura çekilişi için tarihler beklenirken, vatandaş başvurusunun kabul edilip edilmediğini sorguluyor. Peki TOKİ 100 Bin sosyal konut başvurusu yapan vatandaş, adını başvuru listesinde nasıl bulacak? Başvuru listelerini nasıl görebilir? İşte ayrıntılar...

Emlak Pencerem / TOKİ Haberleri  - 17 Şubat 2020 - İstanbul


Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ, Türkiye'nin 81 ilinde geçerli 2020 yılı kampanyası için başvuru süreci tamamlanmıştı. TOKİ 100 Bin sosyal konut kampanyasına başvuru yapan vatandaşlar, başvurularının kabul edilip edilmediğini merak ediyor. Peki nasıl emin olacaksınız başvurunuzun kabul edildiğinden? İdare bu konuya bir açıklık getirdi. Tek link ile adınızı bulabileceksiniz.

TOKİ 100 Bin sosyal konut başvuruları tamamlanalı bir aydan fazla süre oldu. 1 Milyon 200 bin üzerinde vatandaş TOKİ sosyal konutları için başvuru yaptı. Ancak vatandaşlar başvurularının kabul edilip edilmediğini bilmiyor. Bu durum nasıl öğrenilir?

SON DAKİKA: VE TOKİ AÇIKLADI! İŞTE İLK KURA ÇEKİLİŞİ TARİHİ!

Kura çekilişine katılmak için listede adınızın olması şart!


Toplu Konut İdaresi, 100 Bin konut için kura çekilişi hazırlıklarını sürdürürken, başvuruların geçerliliğini de kontrol ediyor. İdare hazırladığı isim listeleri ile başvuru yapan vatandaşların başvurularının kabul edilip edilmediğini açıklıyor. Başvuruların 1 milyon üzerinde olması nedeniyle, TOKİ yetkilileri uzunca bir süredir, başvuruları kontrol ediyor. Kabul edilenlerin isimleri listelere ekleniyor. Başvuru yapılan il ve ilçe bazında listeler hazırlanmış durumda. Dileyen vatandaşlar bu listelerde adının yazılı olup olmadığını kontrol edebilir. Diğer taraftan TOKİ 100 Bin sosyal konut kura çekilişi için adınızın bu listelerde olması şartı var. Eğer bu listede adınız yok ise kura çekilişine katılamıyorsunuz. 

Başvuru kabul edildi mi? Listeye nasıl bakılır?


TOKİ resmi internet adresi üzerinden isim sorgulama işlemi yapılabilmekte. Şayet adınızı aşağıda verdiğimiz linklerde göremezseniz, idareyi arayarak TOKİ müşteri hizmetleri iletişim bilgileri ile çağrı merkezini arayabilir ve adınızı sorgulatabilirsiniz. TOKİ web sitesine buradan girerek, altta verilen 'Başvuru Bilgilendirme' den başvuru yaptığınız il ve ilçeyi seçmeniz yeterli. Karşınıza gelecek 'Kabul Edilen 2+1', 'Kabul Edilen 3+1', İptal Edilenler listelerini tıklayıp adınızı aratabilirsiniz. 

 Toplu Konut İdaresi TOKİ müşteri hizmetleri numarası bilgisi altta verildi. Bu numara sayesinde öğrenmek istediğiniz sorunuza cevap bulabileceksiniz. TOKİ iletişim bilgilerinin tamamını görmek için tıklayın.

toki 100 bin sosyal konut isim sorgulama
 
Sosyal medya hesaplarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Hatice Kolçak'ı takip etmek için Tıklayın.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

Linkedin sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

Pinterest sayfamızı takip etmek için Tıklayın.