TOKİ, hangi ilde, hangi tarihte 100 Bin konut kura çekilişi yapacak? Hak sahipliği belirleme kurası, TOKİ kura takvimi...

24 Şubat itibariyle başlayacak TOKİ 100 bin sosyal konut kampanyası kura çekilişleri için geri sayım başladı. TOKİ, hangi ilde, ne zaman kura çekilişi yapacak? İl ve ilçe bazında TOKİ kura çekiliş takvimini okumak için tıklayın.

TOKİ, hangi ilde, hangi tarihte 100 Bin konut kura çekilişi yapacak? Hak sahipliği belirleme kurası, TOKİ kura takvimi...
Editör: Hakan A.
18 Şubat 2020 - 15:46 - Güncelleme: 18 Şubat 2020 - 15:52
2020 yılı TOKİ 100 Bin sosyal konut kampanyası kapsamında önemli bir yıl olacak. BU yıl TOKİ 100 Bin yeni konut yapacak. Başvurularını 30 günde tamamladığı konutlar için merakla beklenen kura takvimi açıklandı. TOKİ Yüz Bin Sosyal Konut programı kapsamında hangi ilde hangi tarihlerde kura çekilişi yapacak belli oldu.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri  Merkezi - 18 Şubat 2020 - İstanbul


Türkiye'nin 81 ilinde 100 Bin sosyal konut inşaası için düğmeye basan TOKİ, kura çekiliş takvimini yayımladı. Böylece son ayların en çok sorulan sorusu kura çekiliş tarihleri belirlenmiş oldu. Toplu Konut idaresi Başkanlığı (TOKİ) sosyal konut inşaası kapsamında 2020 yılı programında yer alan, 81 ili kapsayan konut projeleri için hak sahibi belirleme kura çekiliş tarihlerini resmi olarak duyurdu.

Uzun süredir sabırsızlıkla beklenen kura takvimini 18 Şubat tarihi itibariyle açıklayan TOKİ, kura çekilişleri için hazırlıklara başladı. Hak sahiplerinin belirleneceği 100 Bin sosyal konut kampanyası kura çekiliş tarihleri 24 Şubat itibariyle başlıyor, Haziran ayına kadar belli aralıklarla il ve ilçe bazında kura çekilişleri yapılacak. İdare resmi web sitesi üzerinden https://talep.toki.gov.tr/ kura tarihlerini (TOKİ 100 Bin sosyal konut kura takvimi) açıklamış oldu. Bazı illerde ise başvuru sayısı az olduğundan ötürü kura çekilişi yapılmayacak. TOKİ sosyal konut kra takvimini görmek, hangi illerde hangi tarihlerde kura çekilişi yapılacağına dair genel bilgiyi altta verilen linklerden, TOKİ resmi web sitesinden öğrenebilirsiniz.

Başvuru listeleride açıklandı!


Diğer bir önemli konu olan başvuru kabul listeleride yayımlandı. İdare tarafından başvuru yapanların başvurularının kabul edildiğine dair isim listeleri siteye yüklenmiştir. Kontrol amaçlı başvuru listelerine aşağıdaki linklerden bakabilirsiniz.

TOKİ web sitesine buradan tıklayıp, altta verilen 'Başvuru Bilgilendirme' den başvuru yaptığınız il ve ilçeyi seçmeniz yeterli. Karşınıza gelecek 'Kabul Edilen 2+1', 'Kabul Edilen 3+1', İptal Edilenler listelerini tıklayıp adınızı aratabilirsiniz. 

 Toplu Konut İdaresi TOKİ müşteri hizmetleri numarası bilgisi altta verildi. Bu numara sayesinde öğrenmek istediğiniz sorunuza cevap bulabileceksiniz. TOKİ iletişim bilgilerinin tamamını görmek için tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum