17 bankanın güncel konut kredisi faiz oranları

Konut kredisi kullanmak, yeni bir ev almak isteyenler için banka banka dolaşmaya son! Kamu bankaları dahil toplam 17 bankanın konut kredilerinde en düşük ve en yüksek güncel faiz oranlarını tek sayfada sizler için derledik.

17 bankanın güncel konut kredisi faiz oranları
Editör: Hakan A.
12 Ağustos 2020 - 14:30 - Güncelleme: 12 Ağustos 2020 - 14:35
Güncel konut kredisi faiz oranlarını merak edenler haberimizde bakmadan ev almayın! Her yeni gün farklı bir karar ve farklı bir uygulama ile konutta faizler artış içerisinde. Diğer taraftan birikimlerinin üzerine kredi çekmek isteyenler... Piyasalarda faiz artışı şoku devam ederken, ev almak isteyen ne yapacak kara kara düşünüyor. Ev hayali kuranların büyük bir merakla takip ettikleri konut kredisi faizleri son haftalarda yükseliş içerisinde. Kamu ve özel bankalarda faizler ne durumda? En güncel faiz oranları ile toplam 17 bankanın konut kredisi bilgilerini sizler için derledik.

Emlak Pencerem / Konut Kredisi - 12 Ağustos 2020 - İstanbul


Bankalarda Merkez Bankası'nın ve BDDK'nın geçtiğimiz hafta başlayan ve bu hafta devam eden faizlere ve diğer meselelere yaptığı en son müdahaleler sonrasında gözler bir kez daha başta konut olmak üzere kredilere çevrilmiş durumda. Konutta faizlerin artışı vatandaşın neşesini kaçırdı. Konut üreticileri ise kredi faizlerinin yükselmesinin konut satışlarını etkileyeceğini söylüyor. Piyasalarda faiz oranları toparlanmaya çalışırken, bankalar art arda yenbi oranlarını duyurmaya devam ediyor.

Konut kredisi faizleri yükseldi!


Vatandaş ev almak için ev ev dolaşırken, diğer taraftan konut kredisi faizlerini de merakla takip ediyor. Bugün itibariyle konut kredisi kullanacak vatandaşın önüne çıkacak en düşük ve en yüksek faiz oranı ise ne olacak aşağı yukarı belli. İşte emlakpencerem.com editörünün 17 bankanın faiz oranlarından derlediği güncel rakamları haberimiz içerisinden tek sayfadan görebileceksiniz.

Kamu Bankalarında konut kredisi faizleri ve şartlar değişti!

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'ın Pandemi sonrasında başlattığı faiz indirim dalgası kırıldı ve faiz oranları bir anda beklenmedik seviyelere geldi. Kamu bankalarının faizleri halen kullanılabilir seviyede ve yüzde 1'in altında. Özel bankalarda ise durum biraz daha farklı. Kamu bankaları konut kredisi faizlerini fixledi ve sıfır ile ikinci el konut faiz oranları değişiklik gösteriyor.

Özel Bankalar'da faizler yükseldi

İkinci dalganın yaşandığı konut kredisi faiz oranlarında yaşanan yükseliş özel bankalara da sıçradı. Ekonomi piyasalarında yaşanan son gelişmelerle faiz oranları neredeyse tüm bankalarda yükselmiş durumda. 

Konutta fırsat kaçtı mı?

Bir diğer soru ise fırsat kaçtı diyerek şimdi ne yapacağız sorusu oluyor. Bu sorunun yanıtını ise EmlakPencerem.com Genel Yayın Yönetmeni Hatice Kolçak son yayımladığı videosunda veriyor. Videoyu hemen altta verilen linlkten izleyebilirsiniz.

Ev almak için fırsat kaçtı mı, beklemeye devam mı etmeli?

 

İşte 17 bankanın güncel 'Konut Kredisi Faiz Oranları'

BankaAylık Faiz (5 Yıl İçin)Aylık Faiz (10 Yıl İçin)
Kuveyt Türk konut kredisi faiz oranları  %0,82 %0,82
Türkiye Finans konut kredisi faiz oranları %0,87 %0,87
Garanti Bankası konut kredisi faiz oranları %0,90 %0,91
ING Bank konut kredisi faiz oranları %0,91 %0,91
Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranları %0,94 %0,94
Akbank konut kredisi faiz oranları %0,97 %0,97
Halkbank konut kredisi faiz oranları %0,99 %0,99
QNB Finansbank konut kredisi faiz oranları %0,99 %0,99
Vakıfbank konut kredisi faiz oranları %1,09 %1,09
Anadolubank konut kredisi faiz oranları %1,09 %1,17
Yapı Kredi konut kredisi faiz oranları %1,20 %1,20
İş Bankası konut kredisi faiz oranları %1,25 %1,25
DenizBank konut kredisi faiz oranları %1,39 %1,39
Şekerbank konut kredisi faiz oranları %1,39 %1,49
HSBC konut kredisi faiz oranları %1,50 %1,50
ICBC Bank konut kredisi faiz oranları %2,00 %2,00
TEB konut kredisi faiz oranları %2,58 %2,58
* Katılım Bankası Kar Oranı
Konut kredisi faiz oranlarına ilişkin Güncelleme: 10-08-2020 tarihlidir.

Ev alacaklar için 17 bankanın güncel konut kredisi faiz oranları 12 ağustos 2020


Emlak Konut kampanyasında faizler güncellendi!

Emlak Konut GYO tarafından Hayallerini erteleme Türkiye kampanyası kapsamında kredi faiz oranlarında güncelleme yapıldı. Kampanya devam ederken, konut satışlarında rekor cirolar elde edilirken, Emlak Konut GYO kampanya güncellemesini yayımladı.

En uygun konut kredisi nereden alınır?

Bu sorunun yanıtı bankaların faizlerini yakından takip ederek, masraflarla birlikte size en ılımlı bakan banka diyebilirsiz. Bankaların hesaplamalarını, net ödeyeceğiniz toplam parayı, vade seçenekleri ile diğer ayrıntıları kesinleştirerek öğrenebilirsiniz. Tüm bankalar internet şubeleri üzerinden kredi hesaplaması yapmaktadır. Şayet sizinle ilgilenen bir müşteri temsilcisi var ise şanslısınız. Tüm hesaplamaları yaparak size en doğru bilgileri verebilir. 

Kredi faizler arttı, konuta musluklar jet hızıyla kapatıldı

Hafta içi ev alacaklar Dikkat! işte banka banka konut kredisi faiz oranları

Konut kredisi faiz oranlarında ikinci dalga yükseliş


YORUMLAR

  • 0 Yorum