Reklamı Geç
Ayetullah Mutlu, "Folkart Incity dahil tüm projelerimizde...

Ayetullah Mutlu, "Folkart Incity dahil tüm projelerimizde yeşil alana büyük önem veriyoruz"

Folkart Inciyt projesi hakkında önemli bilgileri paylaşan Folkart Yapı Projeler ve Teknik İşlerden Sorumlu Genel Müdürü Ayetullah Mutlu, Hatice Kolçak'ın sorularını yanıtladı.

18 Mayıs 2017 - 15:31

Folkart Yapı Projeler ve Teknik İşlerden Sorumlu Genel Müdürü Ayetullah Mutlu, İzmir'de yapılan Folkart Incıty projesinin basın toplantısında Emlak Pencerem'in sorularını yanıtladı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 18 Mayıs 2017 - İstanbul

 Ayetullah Mutlu konuşmasında, "Projemiz 'Folkart İncity' İzmir'in Bornova ilçesinde, daha önce yaptığımız Time projemizin hemen yanında yapılıyor. 700 konut ve 42 ticari birimden oluşuyor. Binanın altında ciddi miktarda otopark yapılıyor. Zemin katta ticari alanlar ve iç tarafta konutlarımız var. 8 blokta 28 katlı iki blok ve az katlı binalarımız bulunuyor. 239 bin TL'den başlıyor studyo dairelerimiz. 1+1'den 4+1'e farklı dairelerimiz mevcut." dedi.
 
Projelerimizde yeşil alan dokusuna maksimumda temas etmek istiyoruz diyen Mutlu, "Yeşil alanı ortaya çıkarmak istiyoruz. Narlı Dere Türkiye'de ses getiren yeşil alanı çok bir proje oldu. Life projemizde mevcut yeşil dokuyu geliştirdik. Mimari ofislere ilk olarak yeşil alan kullanımı konusunda brif veriyoruz. Gidip baktığınızda bir projede bu kadar yeşil alan nasıl var dersiniz. 40-50 yıllık bitkiler için yurt dışından uzmanlar getirdik ve bu ağaçlar şu an yaşıyor. Bir projeye başlarken varsa yeşil alan korumak yoksa yaşayacak bitkilerle alanlar oluşturuyoruz. Şöyle bir söylem vardır bizim sektörde. Peysaj işleri en sona kalır sonra da müteahhidin parası biter yapılmaz veya iyi olmaz. Biz tam tersi bir anlayış ile çalışıyoruz. İstanbul Teknik Üniversitesi'nde görevli danışmanlarımız var. Ortaya koyduğumuz değerleri elde etmemiz de çok önemli katkı sağlıyorlar." ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..