Bankaların EFT ve Havale işlemleri artık `sudan ucuz`

Türkiye'de Bankacılıkta yeni bir sabah başladı Fahiş fiyatlarla alınan eft ve havale komisyonları artık sudan ucuz hale geldi. Peki 1 Mart tarihinde başlayan indirimlerle işlem yapmak isteyen internet şubesi, ATM, Banka şubesinden ne kadar EFT ve Havale ücreti ödeyecek.

Bankaların EFT ve Havale işlemleri artık `sudan ucuz`
Editor: Hakan A.
01 Mart 2020 - 13:50 - Güncelleme: 01 Mart 2020 - 13:51

Türkiye'de bankayla işi olan 86 Milyon vatandaşı yakından ilgilendiren EFT ve Havale ücretlerinde yapılan indirim resmi olarak bu sabah başladı. Kanun sonrasında 1 Mart tarihinde başlatılması öngörülen Bankacılık ücret ve komisyonlarına yönelik yapılan iyileştirmeler sonrası bu sabah itibariyle EFT ve Havale ücretleri ile ATM'den kesilen ücretler adeta sudan ucuz hale geldi.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 1 Mart 2020 - İstanbul


Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) ile Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafıdnan bakacılık işlemlerine yönelik getirilen standartlar sayesinde bu sabahtan geçerli olan Bankaların Havale, EFT, ATM, Şube içerisinde ve diğer kanallardan yapılacak işlemlerin indirilmesine yönelik uygulama başlamış durumda.

Bakan Berat Albayrak tarafından ele alınan ve fahiş fiyatlar alınmak suretiyle bugüne kadar bankacılık hizmetlerinde bankaların vatandaşın cebini boşalttığı ATM, EFT ve Havale ücretleri gibi komisyon aldıkları ücretlerde iyileştirmeler yapıldı. Şubat ayı başında yapılan indirimler sayesinde bu sabah 1 Mart itibariyle EFT ve Havale ücretleri 1 TL'ye kadar geriledi. Hatta bazı işlemlerden havale ücreti 0.50 TL oldu.

İnternet şubelerini sık kullananlar, ATM'den askerine, öğrencisine ailesine para yollayan milyonları yakından ilgilendiren indirimli EFT ve Havale işlem tarifesi Şubat ayında açıklanmıştı. Bu kapsamda vatandaşın ve özellikle ticari işlem yapanların maliyetlerinde büyük düşüş sağlanmıştı. İşte bu uygulama 1 Mart bugün başladı. Yarın haftanın ilk işlem günü Pazartesi ve bankalardan yapılacak işlemlerde ödenecek komisyon ücretleri ise altta verilen tablolarda olduğu gibi olacak. Rakamlar oldukça düşük. 1 TL havale ücreti, EFT ücreti ise 2 tl. Yani 15 TL bir havale yapılacağı zaman artık hesabınızdan 5-10 TL değil sadece 1 TL ücret kesilebilecek.

İşte 1 Mart 2020 günü uygulamaya geçen Bankaların EFT, Havale ve ATM işlemlerinden alabilecekleri ücretler.

1 Mart 2020 günü uygulamaya geçen Bankaların EFT, Havale ve ATM işlemlerinden alabilecekleri ücretler.
 

Sosyal medya hesaplarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Hatice Kolçak'ı takip etmek için Tıklayın.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

Linkedin sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

Pinterest sayfamızı takip etmek için Tıklayın.