BTCUSDT sert çöküş başladı! Bitcoin 23 Nisan düşüşü ile tüm alt coinleri peşine taktı...

Bitcoin (BTC) sert ve hızlı düşerek yeni güne başlarken tüm alt cinleri peşinden düşürmeye devam ediyor. Peki BTC düşüş trendini ne zaman kıracak? Grafik yorum ve analiz ile BTC 23 Nisan son durum.

BTCUSDT sert çöküş başladı! Bitcoin 23 Nisan düşüşü ile tüm alt coinleri peşine taktı...
Editör: Hakan A.
23 Nisan 2021 - 03:56 - Güncelleme: 23 Nisan 2021 - 23:37
Kripto para piyasalarında en fazla konuşulan iki mesele Thodex ve BTC'nin sert düşüşü... Thodex hadisesi deprem etkisine neden olurken, Bitcoin'de sert çakılma nedeniyle tüm alt coinler şelale olmuş durumda. Bitcoin 23 Nisan'a hızlı düşüşle başladı. Peki BTC hakkında son grafik ve yorumlar hangi seviyeyi işaret ediyor? BTC daha ne kadar düşecek? Yeni grafik analizle Bitcoin son durum teknik analizi...

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri - 23 Nisan 2021 - İstanbul


Bitcoin Nisan ayını yatırımcısına şaka gibi geçirtiyor. Yönünü aşağı kıran BTC, çıkış yapmamakta ısrarlı. Hızlı ve sert düşüşler nedeniyle yatırımcının stopları bir bir patlıyor. Önlenemez düşüş sürerken, BitTorrent (BTT), Ripple (XRP), Holo (HOT), Chiliz (CHZ), Tron (TRX), LINK, DOT, ADA, AVAX, BNB,SXP ve daha nice alt coinler sert düşüş sergilemiş durumda. 

Türkiye'de kripto gündem Thodex ile devam ederken globalde ise sıkıntı daha büyük. Bitcoin kendini salmaya, aşağı çakılmaya devam ediyor. Dolayısıyla peşinden yüzlerce coini sürükleyerek şelale etkisi yapmış durumda. Bitcoin (BTC) inanılmaz çöküş ile Nisan ayına damga vurmak üzere.


Kripto para piyasalarında BTC ile başlayan düşüş trendi artarak devam ediyor. Adeta bir panik havası yaşanan global kripto para piyasalarında grafik, analizler tutmuyor. Bitcoin BTC sert çakılmaya devam ediyor. Çok sayıda alt coin paralel hareketle düşüş trendinde yatırımcıları zor günler ve saatler bekliyor.

Merkez Bankası'ndan flaş kripto para hamlesi! Kavcıoğlu, "2 hafta içinde kripto para düzenlemesi geliyor"

Son Dakika: İkinci kripto dalgası mı? VeBitcoin zor duruma düştü siteyi kapattı.... 

Holo (HOT) yatırımcısına büyük şok! HOT coin 23 Nisan'da hızla eridi yüzde 50 çakıldı...

Holo (HOT) kıyamet koptu! HOT coin 23 Nisan en sert çöken kripto para oldu 

Holo (HOT) yatırımcısına büyük şok! HOT coin 23 Nisan'da hızla eridi yüzde 50 çakıldı...

BitTorrent (BTT) 23 Nisan'da sert çakıldı! BTT coin çıkışa geçmeden hızlı düştü... 

BTCUSDT sert çöküş başladı! Bitcoin 23 Nisan düşüşü ile tüm alt coinleri peşine taktı...

Thodex sahibi resmen açıkladı! Mesnetsiz iddialar asılsız ve doğru değil... Bitcoin Mart ayı başındaki seviyesine döndü!

Bitcoin'deki sert çakılma nedeniyle seviye bu sabah 23 Nisan itibariyle 51.000 USDT bandına inmiş durumda. Direncin kırılması durumunda ise daha sert çakılması ve 42 Bin Bandına kadar düşmesi beklentisi bulunuyor. Şu saatlerde ise BTC fiyatı 51725 USDT ile düşüş trendinde süreç işlemeye devam ediyor. Daha ne kadar düşer sorusunun yanıtı ise aşağıda yapılan grafik analiz ve yorumlarda belirtilmiştir. Tahmini grafik analizler hedef ve fiyat seviyelerini açıklar türden. 

Aşağıda yer alan tüm analizler yatırım tavsiyesi değildir.


BİTCOİN TEHLİKELİ SULARDA (Emir01)

Bitcoin / TetherUS (BINANCE:BTCUSDT) 51998.98 308.02 0.60%

Tablo çok net. Büyük düşüşten sonra bu direncimizi çizmiştim ve bunun içine girmediğimiz sürece temkinli olmamız gerektiğini çok defa söyledim ve halen söylüyorum.

Üzerinden 2-3 gün geçti fakat görüyoruz ki direnç noktamızdan 4. kez geri dönüş sağlıyor gibiyiz.


Açık konuşmak gerekirse günlük olarak kapanışlar hiç iyi gelmiyor arkadaşlar.

Bu şekilde devam ederse ilk etapta 53300 seviyesi kritik bir seviyedir fakat burası daha önceden birçok defa taciz edildi. Eğer burdan sarkacaksa tutabilir mi bilmiyorum. Tutamazsa hızlı bir şekilde 50900 seviyesi görülebilir. Orası 45bin için karar aşaması niteliğinde. Kenarda bekleyen arkadaşlar fiyatları değil bu tabloyu izlesinler...

Sizleri korkutmak veya panik yaptırmak ya da işlemlerinizi kapatmanız için bu analizleri yapıyorum. Sadece mevcut durumu değerlendirmeye çalışıyorum ve bitcoindeki belirsizlik halen devam ediyor. Fiyatın buralarda kalması hiç iyi değil. Bunları belirtmek benim görevim yoksa sizleri kandırmış olurum.

Altcoinler adına birçok olumlu veri var fakat bitcoindeki bu belirsizliğin kısa süreli bir çalkantıya sebep olabileceğini birçok defa söyledim, söylüyorum.

Bu dediklerimin tam tersi de yaşanabilir fakat ben tabloda gördüğüm şeyleri nesnel bir şekilde sizlere aktarmaya çalışıyorum. Kaldı ki dün altcoinler adına olumlu verileri de paylaştım. Dediğim gibi ben gördüğümü yazıyorum sizlere.

Tekrardan hatırlatayım; bu dönemde kesinlikle marjin ve kaldıraçlı işlemlerden uzak durun arkadaşlar. Burası dip buradan döner diyip tüm malınızla girmek gibi bir hata yapmayın. Dibin dibi vardır. Paranızı alırlar ruhunuz duymaz! Yazık etmeyin kendinize!

İhtiyacınız olmayan bir parayla uzun vadeli yatırım yaptıysanız. Sizler arkanıza yaslanın, keyfinize bakın. Aksiyon aramayın burada kendinize :)

BİTCOİN TEHLİKELİ SULARDA (Emir01)

#BİTCOİN KRİTİK DÖNEMEÇ HIZLI ÇÖKÜŞLER GELMEK ÜZERE ! (SantorFx)

Bitcoin / TetherUS (BINANCE:BTCUSDT) 52055.79 364.83 0.71%

Merhaba Arkadaşlar Piyasanın duyarlığını incelediğimiz de Aşırı alımların olduğunu ve her kesimden bilen bilmeyen herkesin yatırım yaptığını görüyoruz. Bitcoinin bir önceki 2018 rekorundan bu yana 3 katı bir yükseliş yaptığını görüyoruz ki bu da çok ciddi bir rakam. Fiyatı incelediğimiz de Rekor seviyesinin halen test edilmediğini görüyoruz ki bu da bizim için potansiyeli yüksek bir referans noktası diyebileceğimiz dönüş saykılının "0" noktası şeklide açıklayabiliriz.

Önümüzde ki 40 gün içinde ciddi düşüşlerin olabileceğini öngörüyorum.
Al-Sat Yapanlar İçin Stoplu bir şekilde devam edebilirler
Lakin Uzun vadeli yatırımcılar kesinlikle %100-100 mal almaktan kaçınsınlar mutlaka bir hava boşluğu bırakın. Düştükçe sürekli almak yerine Şu anda Bitcoinin popülaritesi yüksek olduğu için Suların çekildiği zaman da trendin azaldığı vakit alımlar yaparsanız daha iyi olacaktır.

Bol Kazançlar...

#BİTCOİN KRİTİK DÖNEMEÇ HIZLI ÇÖKÜŞLER GELMEK ÜZERE ! (SantorFx)

Patates Baskısı Yapmıyoruz, Grafik Çiziyoruz:) (cemcemilokko)

Bitcoin / TetherUS (BINANCE:BTCUSDT) 52011.96 321.00 0.62%

Evet arkadaşlar milimetrik tahmin böyle oluyor sanırım. Bir önceki paylaımımı incelerseniz Gartley oluşumunu belirtmiştim ve gelecek tepki noktasını ifade etmiştim. Sonuç; formasyon milimetrik olarak çalışmıştır.

Binance borsasında fitil yeri 52561 usd olarak görünüyor. O yüzden burada biraz yüksekten dönmüş. Bu konuda affola diyeyim:)

Herkes grafiklerde uzaya ok çıkarırken ben olabildiğince mantık çerçevesinde harmonik grafiklerle piyasayı yoklamaya çalışıyorum. Millete hayal satmamaya çalışıyorum. Ha, uzaya doğru ok çıkarmak gerekirse, zamanında onu da yaparız:)

Son olarak itibar puanı olayından dolayı (yetersiz:)) önceki paylaşımımı güncelleyip grafik ekleyemedğim için bu şekilde yeni bir paylaşım yaptım. Rahatsızlık verdiysem affola.

Kayıpsız, bol kazançlı günler dilerim...

18 saat önce / İşlem kapandı: hedefe ulaştı
17 saat önce / İşlem kapandı: hedefe ulaştı: Önceki paylaşımda belirtmiştim ancak yeniden hatırlatmak isterim. Yön hala aşağı gösteriyor. Belirttiğim yerden tepki aldı ancak yeterli düzeyde olmadığı şimdilik anlaşılıyor. Long açacak olanların stoplu çalışmasını öneriyorum.

Patates Baskısı Yapmıyoruz, Grafik Çiziyoruz:) (cemcemilokko)

BTC DE YÜKSELİŞ TRENDİNİN SONUNA MI GELDİK ? (ertanju)

Bitcoin / TetherUS (BINANCE:BTCUSDT) 51973.59 282.63 0.55%

20 saat önce / 7 Aralık - 14 Nisan arasındaki yükseliş trendini incelediğimizde, fiyatın yeni tepeler (HH) yaparken RSI göstergesinin alçalan tepeler yaptığını görüyoruz.
Buna karşın RSI 45 seviyesinin altına düşmemişti, ilk kez bu düzeltme ile birlikte 45 seviyesinin altına düştü. Bu olumlu çünkü, RSI 70'i geçmekte zorlandığı için,
olası bir yükselişte 70 sınırına daha fazla yolu var, buda yeni bir ATH görmemizi sağlayabilir.
Son yükselişte RSI'nın 70 sınırından döndüğünü unutmayalım.

Fiyatın bir kez daha yeşil eğriye geleceğini umuyorum, gelmesi durumunda altcoinler dahil bütün long pozisyonların kapatılması gerektiği kanaatindeyim.
Yeşil eğri üzerinde fiyatlamalar günlük kapanışlar yaparsa, tekrardan long pozisyon açarım.
Kırmızı eğri altında kapatması durumunda çok temkinli olmak gerekli, yeni pozisyon açılmamalı, hatta stop olunmalı diye düşünüyorum. Bu durumda dileyen shortlamak için fırsat kovalayabilir.

Yeşil eğriye gelip RSI 70 sınırını geçemezse, ikili tepe formasyonu aranmalıdır. Bu durumda fiyatta % 45lik bir geri çekilme bekliyorum, yaklaşık 30k seviyeleri,
mevcut durumda kırması halinde 45k altını beklemiyorum.

Son HL'nin altına iğne atması olumsuz.

Mavi trend çizgilerini rastgele çizmedim, geçmişten gelen fiyat hareketlerine göre bir çıkarımda bulunarak çizdim, dolayısı ile 4 aydır devam eden trendin devam etmesi durumunda fiyatın izleyeceği yol açısından çok önemli çünkü; kırmızı eğri yakınlarında ne kadar uzun süre oyalanırsa fiyatın düşme isteği de okadar çok artacaktır. Bu durumda kırmızı eğri kırılımı beklenmeden short açılabilir, longlar kapatılabilir.

Bu öngörüm trendin tersine dönmesi durumunda önümüzde ki 3-4 aylık süreç için geçerlidir.
Yıl sonu 80k beklentisi devam etmekte.
* Trend analizi olduğu için destek direnç kar al v.s. seviyelerini vermiyorum, orta vadeli takip edilecek bir grafik paylaşıyorum.
Yatırım tavsiyesi değildir, kişisel görüşümdür.

20 saat önce / Yorum: Haftalık grafite RSI 70 in altında. Pazar kapanışına kadar RSI 70 üzerinde kalmalıdır. Kalamaması halinde, yavaş yükselişer sert düşüşler gelebilir.

Aylık grafikte, Nisan ayı kapanışı 58740.55 üzerinde olamazsa Ekim 2020 den beri ilk kez Aylıkta Kırmızı mum yakacağız.

BTC DE YÜKSELİŞ TRENDİNİN SONUNA MI GELDİK ? (ertanju)

BTCUSDT (eraymandaci)

Bitcoin / TetherUS (BINANCE:BTCUSDT) 51985.75 294.79 0.57%

Ayı Grtley guzel calıstı gelinen noktada Boga Gartley ve Boga Butterfly olusumu olacakmı izleyelim..

BTCUSDT (eraymandaci)
 Yasal Uyarı: Bu haber EmlakPencerem.com editörleri tarafından 23 Nisan 2021 Cuma günü Bitcoin (BTC) BTC/USDT coin için hazırlanmıştır. Bu haberde yayımlanan video ve ayrıntılar kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Günlük gelişmelerin bir, son gelişmelerin ayrıntılarıdır! Kopyalanması, değiştirilerek başka bir sitede yayımlanması durumunda tüm yasal haklarımız saklıdır. Habere izin alınmaksızın, link verilmesi durumunda dahi gerekli yasal takip süreci hızla başlatılacaktır. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum