Kira artışı neye göre hesaplanacak? Hatice Kolçak CNNTürk'e konuştu

Kira artışlarında hesaplama formülü değişirken, TÜFE ile düzenleme ne zaman başlayacak? Kira artış oranı hesaplaması ve TÜFE ile kira artışı belirlenmesine dair Hatice Kolçak, CNNTürk ekranlarında önemli açıklamalarda bulundu.

Kira artışı neye göre hesaplanacak? Hatice Kolçak CNNTürk'e konuştu
Editör: Hakan A.
04 Ekim 2018 - 07:03 - Güncelleme: 04 Ekim 2018 - 07:13

Milyonlarca ev sahibi ve kiracının beklediği Ekim 2018 kira artış oranı hesaplamasına ilişkin veriler dün TÜİK tarafından açıklandı. Eylül 2018 enflasyon rakamları ile birlikte Yurtiçi Üretici Fiyatları endeksi ve Tüketici fiyat endeksi rakamları belli oldu. Böylece Ekim ayında bir yıl boyunca geçerli olacak konut kira artışı oranı hesaplaması da belirlenmiş oldu. 

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 4 Ekim 2018 - İstanbul


Geçtiğimiz ayda şüphesiz en önemli haber TÜFE ile kira artış oranı hesaplamasına geçiş oldu. Yeni Ekonomik Program çerçevesinde 2019-2020 yıllarında uygulanacak olan kira artışında TÜFE'ye geçiş konusu vatandaşın kafasını karıştırdı. EmlakPencerem.com genel yayın yönetmeni Hatice Kolçak CNNTürk canlı yayınında kafalarda karışıklığa neden olan kira artış oranlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Kolçak, Yİ-ÜFE ile devam eden kira artışı oranı belirlenmesinden TÜFE'ye geçiş hakkında detayları paylaştı.- 2018 kira artışı TÜFE hesaplama

- Kira artışı Ekim 2018'de TÜFE ile mi yapılacak?

- 2018 Ekim kira artışı oranları (TEFE-TÜFE)

Hatice Kolçak'ın CNNTürk'e yaptığı açıklamanın videosunu resime tıklayıp veya buraya tıklayıp izleyebilirsiniz.

hatice kolçak cnntürk canlı yayınında kira artışında TÜFE'yi konuştu
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum