Sera Yapı ve Tepe İnşaat TAV Havalimanları’ndan hisse sattı

Sera Yapı ve Tepe İnşaat TAV Havalimanları'ndan hisse sattı

Türkiye'nin dev kuruluşlarından TAV Havalimanları İşletmesi'nde hisse satışları devam ediyor. İki şirket Sera Yapı ve Tepe İnşaat bu sabah KAP üzerinden satışla alakalı son dakika açıklamasında bulundu.

12 Eylül 2017 - 13:52

TAV Havalimanlarında hisse satışlarında bu sabah KAP'a yansıyan iki satış gerçekleştirildiği duyuruldu. Küçük çapta gerçekleştirilen hisse satışları yurtdışında yerleşik kurumsal yatırımcılara yapıldığı gelen son dakika haberleri arasında.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 12 Eylül  2017 - İstanbul

TAV Havalimanları hissedarları arasında yer alan Sera Yapı ve Tepe İnşaat, toplamda yüzde 3.76 paya denk gelen hisselerin yurtdışında yerleşik olan kurumsal yatırımcılara satıldığı bildirildi. TAV tarafından yapılan bu son hisse satışı ile birlikte halka açıklık oranı yüzde 44.33'e yükseldiği kaydedildi.

TAV tarafından gerçekleştirilen hisse satışlarına ilişkin yapılan resmi KAP açıklamasında, toplam 13.66 milyon adet hissenin yurtdışında yerleşik kurumsal yatırımcılara satışının yapıldığı belirtilirken, "Hisse başına 19.85 TL'den gerçekleşen işlem sonrasında paylarını satan ortaklar, 270 gün süre ile başka TAV Havalimanları Holding payı satmama taahhüdü verdi" ifadelerine yer verildi.

Sera Yapı tarafından yapılacak hisse satışına dair, 2.76 milyon lira nominal değerli pay ile Tepe İnşaat'ın satacağı yaklaşık 10.9 milyon lira nominal payın satış fiyatının 1 TL nominal pay için 19.85 lira olarak belirlendiği KAP açıklamasında yer alan bilgiler arasında.

Günün son dakika emlak haberleri ve diğer önemli gelişmelerine alttaki bağlantılardan erişebilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..