Son dakika; İstanbul için beklenen sağanak yağmur şehir...

Son dakika; İstanbul için beklenen sağanak yağmur şehir genelinde etkili oluyor! Sağanak yağış ne kadar sürecek?

Merakla beklenen İstanbul sağanak yağışın etkisi altına girdi. Sürücüler galeri ve araç sahipleri değişik önlemler aldı. Dolu ve yağmur için İstanbul'da olağanüstü hal yaşanıyor. Beklenen yağışlar an itibariyle şehir genelinde etkili olmaya devam ediyor. İşte son dakika İstanbul yağmur haberinin ayrıntıları.

22 Ağustos 2017 - 13:23 - Güncelleme: 22 Ağustos 2017 - 13:32

İstanbul'da beklenen yaış geldi! Şehrin neredeyse tüm ilçelerinde gök gürültülü sağanak yağışlar etkili olmaya başladı. Günlerdir İstanul için yapılan uyarılar sonrasında beklenen yağışlı hava İstanbul sınırlarından girdi ve yağışlar başladı. Pek çok semtte lokal sağanaklar etkili olurken, şehrin dört bir yanından yağmur yağışı haberleri geliyor.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 22 Ağustos 2017 - İstanbul

İstanbul için beklenen şiddetli yağmur, öğle saatlerinden ölce kentin büyük bir bölümünde kendisi hissettirmeye başladı. AKOM ve AFAD ekipleri İstanbul'da olası bir acil durum için önlemlerini alarak beklemeye başladı.

İstanbul'un pek çok noktasında sağanak yağmur etkisini göstermeye başlarken, şehrin önemli ilçelerinde henüz olumsuz bir durum yaşanmış değil. Günlerdir yapılan uyarılar sonucunda vatandaşlar gerekli önlemleri alarak bugün hissedilecek yağmuru beklerken, beklenen yağmur öğle saatlerinden öçnce başladı. Şu saatlerde etkili olan şiddetli sağanak yağışın öğleden sonraki saatlerde ara ara hızlanacağı ifade ediliyor.

İstanbul'da Anadolu Yakası ve Avrupa Yakası'nda pek çok ilçede yağışlar etkili oluyor. Yağışlar saat 10:00 itibariyle Silivri, Büyükçekmece, Esenyurt, Avcılargibi bölgelerden Bakırköy, Beşiktaş, Mecidiyeköy, Üsküdar, Ümraniye, Beykoz ve diğer ilçelere doğru hareket etti. Pek çok ilçede eş zamanlı yağışlar devam ediyor.  İkitelli, Küçükçekmece, Pendik, Kartal gibi bölgelerde yağışların şiddetinin norma seviyede olduğu belirtiliyor.

İstanbul trafiğinde yer yer trafik sıkışıklığı yaşandığı bilgisi gelirken, trafikte olumsuz bir durum yaşanmadığı kaydedildi.

Havalimanlarında her hangi bir aksilik yaşanmazken, rutin uçuşların sürdüğü belirtiliyor.

Şiddetli gök gürültüsü!

İstanbul'u etkisi altına alan yağışlar şehir genelinde gök gürültüü ile birlikte yağmaya devame derken, bazı bölgelere yıldırım düştüğü gözlendi. Uyarılarda dolu yağacak şeklinde açıklamaların gelmesiyle ise pek çok galeri sahibi ve araç sahipleri şimdiye kadar hiç görülmemiş önlemler aldığı görüldü. Pek çok araç sahibi araçlarını kapalı garajlara çekerken, bazı gale sahipleri araçlarının zarar görmemesi için otomobillerin üzerini ellerine ne geçtiyse kapatarak önlem almaya çalıştılar. 

Bazı görüntüler ise sosyal medyada paylaşılınca durumun vehameti daha net ortaya çıktı.

İşte İstanbul'da araçlarını korumak isteyen vatandaşların aldığı o önlemlerden bazıları...

İstanbul'da araçlarını korumak isteyen vatandaşların aldığı o önlemler

İstanbul'da araçlarını korumak isteyen vatandaşların aldığı o önlemler

İstanbul'da araçlarını korumak isteyen vatandaşların aldığı o önlemler

İstanbul'da araçlarını korumak isteyen vatandaşların aldığı o önlemler

Günün son dakika diğer önemli emlak haberleri