TOKİ 100 Bin konut kura çekilişi ne zaman?

TOKİ kura çekiliş tarihleri ile 100 Bin sosyal konut kura sonuçları sorgulama ekranı ne zaman açılacak merakla bekleniyor. Geri sayım başladı... TOKİ 2020 sosyal konutlarına başvuru yapanlar için kura tarihleri belli oldu mu, açıklandı mı?

TOKİ 100 Bin konut kura çekilişi ne zaman?
Editor: Hakan A.
12 Şubat 2020 - 18:07

Sosyal konut için TOKİ başvurusu yapanlar için kritik kura süreci başladı. Kura çekilişi tarihlerini iple çekmeye devam eden 1 Milyon 250 bin başvuru sahibi, TOKİ kura çekilişi ne zaman yapılacak, sonuçlar ne zaman açıklanacak? sorusunu soruyor. İdare 100 Bin sosyal konut kura tarihi olarak bir tarih verdi mi? TOKİ 100 Bin konut için Kura çekiliş tarihi hangi ay, hangi günde yapılacak?

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi  - 12 Şubat 2020 - İstanbul


Rekor bir talep ile karşılaşan TOKİ sosyal konut kampanyasında hedefler fazlasıyla tuttu. Toplu Konut idaresi Başkanlığı (TOKİ) Türkiye genelinde satışa çıkardığı 100 Bin sosyal konut için 1 Milyon üzerinde vatandaş başvurusunu tamamladı. Sırada ise kura çekilişi tarihleri var. Peki hangi tarihlerde TOKİ kura çekilişi yapacak? Kura çekimi için net bir tarih var mı?

TOKİ, her yıl olmak üzere ülke genelinde 81 il için 100 Bin adet sosyal konut inşaa edecek. Bu konutları, öncelik sırasına göre Şehit aileleri, gaziler, emekliler gibi önceliği olanlar dışında tüm vatandaşların alımına sunuyor. İlki 2019 yılında 50 Bin sosyal konut kampanyası olarak vatandaşı ev sahibi yapan sosyal konut kampanyasının ikincisinde hak sahiplerinin belirlenmesi için kura çekiliş tarihleri bekleniyor. TOKİ bu konuda ser veriyor sır vermiyor. Kura tarihlerini henüz açıklamayan TOKİ, ne zaman tarihleri açıklayacağı ise merak ediliyor. Vatandaş ise bu konuda sabırla idarenin belirleyeceği tarihler için beklemeyi sürdürüyor.

Kura çekiliş tarihleri ne zaman açıklanacak?

Türkiye'nin 81 ilinde toplamda 1 Milyon 250 Bin üzerinde bir başvuru gerçekleştirilen sosyal konutlar için hak sahipliği belirleme kura tarihleri için idare çalışmalarını sürdürüyor. İdare tarafından yapılan açıklamalarda, kura tarihlerinin netleştirilmesine yönelik 81 ve ilçelerinde başvuru yapılan yerler için kura tarihlerinin kısa süre içerisinde açıklanacağı ifade ediliyor. Bunun dışında Şubat ayı sonlarına kadar tüm kura tarihleri netleştirilecek. Mart ayı içerisinde ise kura takvimine göre, kura çekilişleri il ve ilçe bazında tamamlanacak. TOKİ 100 Bin sosyal konut hak sahipleri bu sayede belirlenmiş olacak. 

TOKİ her sene 50 Bin konut inşaa ediyor!

Bu kapsamda idare yetkilileri büyük bir özveriyle çalışmalarını sürdürüyor. Diğer taraftan TOKİ, yurt genelinde sosyal konut projeleri kapsamında pek çok il ve ilçe için daha önceden belirlenen takvim doğrultusunda hak sahipliği belirleme kura çekilişlerini, konut teslimlerini, ihale ve diğer çalışmalarını sürdürüyor. TOKİ, her yıl 50 Bin üzerinde sosyal konut inşaa ediyor. Ev sahibi olmak isteyen aileler için düşük faiz, uygun şart ve taksit seçenekleriyle, kira öder gibi ev sahibi olabiliyor.

TOKİ resmi iletişim kanalları neler?

İdare sosyal medya hesapları başta olmak üzere hemen her mecrada vatandaşın sorularına cevap veriyor. İletişim bilgileri erak edilen TOKİ resmi internet sitesi toki.gov.tr , telefon numarası 444 86 54, twitter üzerinden irtibat kurmak isteyenler buradan, instagram hesabından iletişim kurmak isteyenler buradan, facebook üzerinden ulaşmak isteyenler ise buradan iletişime geçebilirler. Kura çekilişleri canlı yayını için youtube kanalına ise buradan ulaşabilirisiniz.