TOKİ 100 Bin sosyal konut başvuru sayısı 20 Bini aştı!

TOKİ 100 Bin sosyal konut başvuru sayısı 20 Bini aştı!

Toplu Konut İdaresince Türkiye'nin 81 ilinde başlattığı 100 Bin sosyal konut başvuru sürecinde 2 günde başvurular artarak devam ederken, sayı şimdiden 20 Bini geçti.

Editor: Hakan A.
18 Aralık 2019 - 11:06

TOKİ 100 Bin sosyal konut kampanyasına büyük ilgi devam ediyor. 2 günlük süre içerisinde sosyal konutlara yoğun başvuru yapıldığı öğrenildi. İstanbul'da rekor başvuru olurken, Türkiye genelinde şimdiden konut projelerine vatandaşın ilgisi çok. TOKİ sosyal konut başvuru süreci 16 Aralık tarihinde başladı 15 Ocak tarihinde sona erecek.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi  - 18 Aralık 2019 - İstanbul


Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Türkiye genelinde 81 ilde, dar gelirli vatandaşa kira öder gibi ev sahibi yapacak olan 100 Bin sosyal konut projesi kapsamında başvuru sayıları belli olmaya devam ediyor. İstanbul, Ankara, İzmir ve BUrsa gibi Büyükşehirlerde TOKİ sosyal konutlarına yoğun ilgi gösteriliyor.

Türkiye genelinde, ev sahibi olmak isteyen dar gelirli vatandaşı yakından ilgilendiren TOKİ 100 Bin Sosyal Konut kampanyası hızlı başladı.Satışa çıkarılan konutlara vatandaş büyük ilgi gösteriyor. Özellikle Büyükşehirlerde sosyal konutların hangi ilçelerde olacağı ve sayılarının kaç olacağı merak konusu olmuştu. 16 Aralık tarihinde açıklanan il ve ilçe listeleriyle hangi ilçede, ne kadar konut satışa çıktı belli olmuştu. Gözler ise İstanbul ve Ankara gibi Büyükşehirlerdeydi. İstanubl genelinde 10 Bin adet sosyal konut satışa çıktı. Satışa sunulan konutlara İstanbullular büyük ilgi gösterdi. EmlakPencerem.com editörü tarafından edinilen bilgiye göre başvuru sayısı şimdiden 20 Bini aşmış durumda. Süre sonuna kadar başvuru sayısının ne kadar olacağı ise merak ediliyor.

TOKİ tarafından ilki 50 Bin sosyal konut olarak açıklanan satışlarında ise kısa sürede 650 Bin üzerinde vatandaş 50 Bin konut için başvuru yapmıştı. 

Peki vatandaş hangi il ve ilçede TOKi sosyal konut olduğunu nasıl örenecek? Bu sorunun cevabı öncelikle TOKİ resmi web sitesi üzerinden kolaylıkla satışa sunulan konut sayısı, il ve ilçe adları öğrenilebilir. EmlakPencerem.com TOKİ haberleri sayfamızdan ise tüm TOKİ haberlerini günlük takip edebilirsiniz. Diğer taraftan sitemizden "TOKİ, hangi illerde 100 Bin sosyal konut satacak? İl il, ilçe ilçe TOKİ 100000 sosyal konut projeleri..." haberinden il ve ilçeleri tek sayfada inceleyebilirsiniz.
 

Başvuru sürecinin nasıl işlediği, nasıl ilerleyeceğiniz konusunda bilgi sahibi değilseniz vereceğimiz iki video sayesinde başvuru sürecini kolayca öğrenebilirsiniz.

toki sosyal konut başvuru

İstanbul'da başvuruları alınmaya başlanan sosyal konut projeleri hangi ilçelerde yapılacak? Başta İstanbul Anadolu Yakası olmak üzere Avrupa yakasında 3 farklı ilçede konut inşaa edilecek. Bu ilçeler arasında Tuzla sosyal konutları, Arnavutköy ilçesine yapılacak sosyal konutlar ve Başakşehir ilçesinde yapılacak sosyal konutlar yer alıyor. Toplam 10 Bin sosyal konut İstanbulluların başvurusunu bekliyor.

Sosyal medya hesalarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.