Reklamı Geç
TOKİ dev Kayapark ihalesini yaptı! 1.5 milyon metrekare...

TOKİ dev Kayapark ihalesini yaptı! 1.5 milyon metrekare büyüklüğünde...

TOKİ tarafından İstanbul Kayabaşı'nda hayata geçirilmesi planlanan dev park için ihale tamam. Toplamda 1.5 milyon metrekarelik devasa alan üzerinde kurulacak Kayapark projesi birinci etap rekreasyon alanı inşaat ihalesi tamamlandı.

08 Eylül 2017 - 16:43

TOKİ sosyal konut projelerinin dışında, sosyal alanların inşaasına hız verdi. İstanbul'da Kayabaşı'nda devasa park için ihale gerçekleştirildi. TOKİ İstanbul Kayabaşı bölgesinde inşa edeceği 1.5 milyon metrekare alanda kurulacak Kayapark birinci etap rekreasyon alanı inşaatının ihalesinin yapıldığı kaydedildi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 08 Eylül  2017 - İstanbul

Türkiye genelinde binlerce sosyal konut üretimi gerçekleştiren Başbakanlık Toplu Konut İdaresi'nce (TOKİ) İstanbul Kayabaşı'nda inşaatı planlanan dev park alanının ihalesi yapıldı. Kayabaşı bölgesinde plannana ve toplamda  1,5 milyon metrekare büyüklüğüneki devasa alanda hayata geçirilecek Kayapark projesinde birinci etap rekreasyon alanı inşaatı için ihale gerçekleştirildi.

TOKİ Kayapark ihalesi çerçevesinde, ilgili 6 firmanın katıldı. Konuyla alakalı açıklamada bulunan TOKİ Başkanı M.Ergün Turan, en yüksek teklifin 88 milyon lira ile Ulaşım Nakl. İnş. San. Ve Tic. Ltd. Şti. & Gürtaş Yapı End. Ve Tic. A.Ş. İş Ortaklığı tarafından verildiğini, Kayapark'ın tamamlanması ile birlikte bölge halkının daha güzel ve doğa ile iç içe olan bir yaşam alanına kavuşacağını söyledi.

İstanbul Başakşehir ilçesine bağlı Kayabaşı'nda hayata geçirilmesi için start verilen Kayapark projesi, Kayaşehir Vadisi'nde kurulacak yeşil alanın 5.5 kilometre uzunluğunda ve yaklaşık 3 kilometre eninde tasarlandı.

TOKİ Başkanı Turan, "Vatandaşlarımız yeşille iç içe sosyal yaşamlarını sürdürecekler. Birinci etapta, 73 farklı tipte bitki olacak. Toplam 224 bin 601 metrekarelik çim alanı, 4 bin 500 yapraklı ağaç, 2 bin 600 ibreli ağaç, 85 bin 500 çalı, 5 bin 900 otsu bitki ve 57 bin 250 adet yer örtücü bitki olacak. Birinci etap içerisinde ayrıca, restoranlar ve kafeler, 11 adet asma köprü, seyir terasları ve otopark alanları yer alacak. Proje içerisinde konser, sergi ve festivallerin düzenleneceği dört adet etkinlik platformu olacak, amfi tiyatro, renk, koku, ses ve tıbbi bitkiler bahçeleri, toplam 3 bin 250 metrekare olmak üzere iki adet biyolojik gölet olacak." ifadelerini kullandı.