TOKİ İstanbul 100 Bin konut kura çekilişi ne zaman? Arnavutköy, Tuzla TOKİ kura tarihleri...

100 Bin sosyal konut için kura tarihlerini açıklayan TOKİ kampanyasında en fazla merak edilen İstanbul kura çekilişi oldu. Peki TOKİ Arnavutköy, TOKİ Tuzla konutları için kura çekilişi tarihleri ne zaman, hangi tarihte kura çekilişi yapılacak?

TOKİ İstanbul 100 Bin konut kura çekilişi ne zaman? Arnavutköy, Tuzla TOKİ kura tarihleri...
Editör: Hakan A.
19 Şubat 2020 - 09:21
TOKİ 100 Bin sosyal konut projelerinde beklenen kura açıklaması geldi. TOKİ, sosyal konut kura takvimini resmi olarak duyurdu. Tüm projelerinde başvuru yapanların merakla bekledikleri kura çekiliş tarihleri netleşirken, en fazla konut başvurusu yapılan İstanbul içinde kura çekilişleri belirlenmiş oldu. Peki İstanbul'da 3 farklı proje için başvuru alan TOKİ, hangi tarihte kura çekilişi yapacak? TOKİ Tuzla konut başvurusu yapanlar için ve TOKİ Arnavutköy konutları için başvuru yapanlar dikkat! İşte Tuzla ve Arnavutköy TOKİ konutları kura çekilişi tarihi.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 19 Şubat 2020 - İstanbul


Toplu Konut İdaresi (TOKİ) günlerdir beklenen 100 Bin konut kura tarihlerini açıkladı. Türkiye genelinde 81 ili kapsayan konut projelerinde kura çekiliş tarihleri netleşmiş oldu. Hak sahipliği belirleme kurası olarak adlandırılan TOKİ 100 Bin sosyal konut kura çekiliş tarihlerinin tamamını görmek için buraya bakınız.

TOKİ 100 Bin sosyal konut çerçevesinde kura tarihlerini sayı olarak en çok merak eden il İstanbul olarak öne çıktı. Rekor sayı ile İstanbul'da Tuzla, Arnavutköy ve Başakşehir konut projelerine başvuru yapıldı. 


İstanbul genelinde başvuru sayısı rekor kırdı!

Kura tarihleri belli olan TOKİ 100 Bin sosyal konut kampanyasında İstanbul adeta başvuru rekoru kırdı.  Arnavutköy-Tuzla ve Başakşhir ilçelerinde TOKİ tarafından yapılacak konut sayısı 10 Bin. Açıklanan rakamlara göre ise, İstanbul'dan 375 bin 953 kişi İstanbul TOKİ projelerine başvuru yaptı. Vatandaş şimdi kura bana çıkar mı sorusunu sorarken, diğer taraftan TOKİ kura çekiliş tarihlerini beklemeye başladı.

İstanbul'da 10 Bin sosyal konut yapılacak

 İstanbul Anadolu yakası ve Avrupa yakasında toplam 10.000 sosyal konut inşaa edilecek. Bu konutlardan Arnavutköy ilçesine 3750 adetTuzla ilçesine 5750 adet, Başakşehir ilçesine ise 500 adet olmak üzere toplam 10 Bin konut inşaa edilecek. Peki hangi tarihlerde kura çekilişleri yapılacak? İşte İstanbul Arnavutköy, Tuzla ve Başakşehir kura çekilişi tarihleri...

 
17İSTANBULİSTANBUL İLİ TUZLA İLÇESİ 5750 / 100000 KONUT TOPLU KONUT PROJESİ (H.B.)402517255.75016 Mart 2020 Pazartesi
18İSTANBULİSTANBUL İLİ ARNAVUTKÖY İLÇESİ 3750 / 100000 KONUT TOPLUKONUT PROJESİ262511253.75018 Mart 2020 Çarşamba
19İSTANBULİSTANBUL İLİ BAŞAKŞEHİR İLÇESİ  500 / 100000 KONUT TOPLUKONUT PROJESİ35015050020 Mart 2020 Cuma

İstanbul TOKİ konutlarına başvurunuz kabul edildi mi? Listeye nasıl bakılır?

Arnavutköy TOKİ konutları başvuru, Tuzla TOKİ konutları başvuru listesinde adınız yer lıyor mu? Bunu öğrenmek kolay. Kura çekilişine katılıp katılmayacağınızı hızla öğrenebilirisniz. Kura çekilişi öncesi, hak sahibi misiniz? Hemen ğrenmek için TOKİ web sitesine buradan girerek, altta verilen 'Başvuru Bilgilendirme' den başvuru yaptığınız il ve ilçeyi seçmeniz yeterli. Karşınıza gelecek 'Kabul Edilen 2+1', 'Kabul Edilen 3+1', İptal Edilenler listelerini tıklayıp adınızı aratabilirsiniz. 

 Toplu Konut İdaresi TOKİ müşteri hizmetleri numarası bilgisi altta verildi. Bu numara sayesinde öğrenmek istediğiniz sorunuza cevap bulabileceksiniz. TOKİ iletişim bilgilerinin tamamını görmek için tıklayın.

Sosyal medya hesaplarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Hatice Kolçak'ı takip etmek için Tıklayın.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

Linkedin sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

Pinterest sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum