Türkiye'nin 6 ilinde onlarca gayrimenkul için kamulaştırma başlatıldı

TEİDAŞ tarafından Gaziantep, Rize, Çankırı, Kastamonu, Manisa ve Zonguldak gibi 6 ilde çok sayıda gayrimenkul ile alakalı acele kamulaştırma süreci bugün başladı.

Türkiye'nin 6 ilinde onlarca gayrimenkul için kamulaştırma başlatıldı
Editör: Hakan A.
04 Aralık 2020 - 09:56
Türkiye'de TEİDAŞ tarafından yürütülen oldukça önemli enerji projelerinde bazı gayrimenkullerin acele kamulaştırılmasına dair ayrıntılar belli oldu. Bugün itibarıyla kamulaştırma başlatılacak 6 il ve bağlı ilçe ve semtlerde önceden belirlenen çok sayıda gayrimenkul taşınmazın kamulaştırmasına başlandı. TEİDAŞ'ın erelerde, hangi gayrimenkuller için kamulaştırma yapacağına dair krokili görseller ve illere dair bilgileri haberimizde.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 4 Aralık 2020 - İstanbul


Türkiye genelinde yapımı için start verilen veya devam eden kritik öneme sahipi kamu projelerinde önceden belirlenen gayrimenkuller için acele kamulaştırma çalışmaları sürüyor. Bugün Resmi Gazete'de yayımlanan kamulaştırma yapılacak yerler listesinde Manisa ili başta olmak üzere, Gaziantep, Rize, Çankırı, Kastamonu ve Zonguldak illerinde hayata geçirilecek TEİDAŞ enerji hattı projelerinin yapımı için kamulaştırmalar başlatıldı.

Toplamda 6 ilde enerji hattlarının yapımı için gerçekleştirilecek kamulaştırma yapılacağı, kamulaştırılacak yerlerin krokisi ve diğer detaylarıyla birlikte yayımlandı. 


CUMHURBAŞKANI KARARLARI KAPSAMINDA 6 İL'DE YAPILACAK KAMULAŞTIRMA AYRINTILARI

–– Gaziantep İli Sınırları İçerisinde Tesis Edilecek Olan “9G6022 Antep Yolu-Sayburun Enerji Nakil Hattı”nın Yapımı Amacıyla Bazı Taşınmazların Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Kararın ayrıntılarını görmek için tıklayın. (Karar Sayısı: 3264)

–– Rize İli, Güneysu İlçesi, Birlik ve Ulucami Mahalleleri Sınırları İçerisinde Bulunan Bazı Taşınmazların Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Kararın ayrıntılarını görmek için tıklayın. (Karar Sayısı: 3265)


–– Çankırı İli Sınırları İçerisinde Tesis Edilecek Olan “Balıbıdık KÖK-Yüklü KÖK-Yapraklı DM Enerji Nakil Hattı”nın Yapımı Amacıyla Bazı Taşınmazların Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Kararın ayrıntılarını görmek için tıklayın. (Karar Sayısı: 3266)


–– Kastamonu İli Sınırları İçerisinde Tesis Edilecek Olan “Karacaören KÖK Selalmaz KÖK ENH Selalmaz KÖK Bağlantıları Enerji Nakil Hattı”nın Yapımı Amacıyla Bazı Taşınmazların Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Kararın ayrıntılarını görmek için tıklayın. (Karar Sayısı: 3267)


–– Zonguldak İli Sınırları İçerisinde Tesis Edilecek Olan “Koramanlar KÖK - Kahvecioğlu KÖK Enerji Nakil Hattı”nın Yapımı Amacıyla Bazı Taşınmazların Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Kararın ayrıntılarını görmek için tıklayın. (Karar Sayısı: 3268)


–– Manisa İli Sınırları İçerisinde Tesis Edilecek Olan “Uluderbent KÖK Sarıpınar KÖK Enerji Nakil Hattı”nın Yapımı Amacıyla Bazı Taşınmazların Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Kararın ayrıntılarını görmek için tıklayın. (Karar Sayısı: 3269)


YORUMLAR

  • 0 Yorum