2018 yılı kira kontratı örneği indir!

2018 yılında KİRA KONTRATI ÖRNEĞİ nasıl olmalı? Özel şartları ve koşulları ile Meskenler/Konutlar İçin 2018 Kira Kontratı Örneğini indirmek ve düzenlemek için haberimizi tıklayın. Tüm şartlarıyla işte Kira sözleşmesi örneği...

2018 yılı kira kontratı örneği indir!
Editör: Hakan A.
01 Kasım 2017 - 09:16 - Güncelleme: 12 Şubat 2020 - 16:12

Yeni yıl 2018 için geri sayım devam ederken, ev sahipleri veya kiracılara örnek teşkil edebilecek, üzerinde her türlü özel değişiklikleri yapabilecekleri kira kontratı örneğini sizler için paylaşıyoruz. Normal olarak kırtasiye ve emlakçılardan hazır kira kontratı örneklerini temin edebilirsiniz. Emlak Pencerem editörleri tarafından uzman ve avukatlarca önerilen 2018 Kira Sözleşmesini haberimizden indirebilirsiniz.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 1 Kasım 2017 - İstanbul

Kira sözleşmesi örneği nasıl olmalı? Özel şartlar olarak neler eklenmeli, kira artışı neye göre yapılmalı gibi sorulara sıkça sitemizde yer verirken, 2018'e girmeye hazırlandığımız şu günlerde ev sahipleri ve kiracılar için önemli olan kira kontratı örneğini sizlere sunuyoruz. 

Milyonlarca ev sahibi ve kiracı için önemli olan kira sözleşme örneğini EmlakPencerem.com okuyucuları için gözden geçirerek hazırladık. Konut ya da işyerini kiralarken, Kiracı ve Kiraya veren arasında imzalanan özel hususların önceden taraflar aracılığı ile belirtildiği veya sonradan eklendiği sözleşme yapılması kiraya veren ve kiralayan tarafından önemli husuları kontrat/sözleşmede belirtilmektedir. Hazırlanacak olan kira sözleşmesi ile kiracı ve mal sahibinin üzerinde anlaştığı konular belirlenir. Kira sözleşmeleri sözlü olabildiği gibi yazılı olması ileride sıkıntıların minimuma indirilmesi demektir. Olası bir problemde hukuka gidilmesi gereken durumlarda yazılı yapılan kira sözleşmesi ispat hükmünde mahkemeler tarafında kaale alınmaktadır.
 

Yıllara göre değişiklik gösterebilen kira sözleşmeleri iiçn her yıl farklı şartlar eklenebilir, çıkarılabilir.
En güncel 2020 yılı için hazırlanan kira sözleşmesi örneğidir! Buradan 2020 yılı kira sözleşmesi örneğini indirebilirsiniz.

2019 yılı kira kontratı (TÜFE) kira kontratı örneğini indirmek için tıklayın.

Kira artış oranları nasıl belirlenir, nasıl hesaplanır? 

En fazla sorulan, sneede bir kez yapıldığından unutulan ve güncel bilgiler gerektiren konut kira artış oranları sözleşme yenilenirken kontrata eklenir. Bu önemli husus ile alakalı EmlakPencerem.com üzerinden her ayın kira artış oranlarını bulabilir ve ay itibariyle 1 yıllık kontratınızı belirtilen enflasyon oranları doğrultusunda koyabilirsiniz. Borçlar Kanunu'nda yapılan düzenleme ve emsal yargı kararlarına göre kira artış oranı Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) açıkladığı Yİ-ÜFE oranının yıllık ortalamasını aşamaz. Konut Kira artış oranı için kira sözleşmesine her hangi bir yüzdelik artış oranı yazılmış olması geçerli değildir. Yasalarımıza göre konut kira artış oranı yıllık ortalam Yİ-ÜFE yi aşamayacaktır. EmlakPencerem.com tarafından haberi yapılan "Kira artış oranları 2017 listesi"ni burada verilen bağlantıya tıklayıp ay ay hazırlanan kira artışı oranlarını görebilir, hesaplamasını yapabilirsiniz. Ev sahibiniz bu kanun çerçevesinde belirtilen oranlara uymak istemediği durumda ise, artış oranları kiraya veren ve kiralayan tarafından anlaşılarak belirlenebilir. D,iğer durumda ise yasaya uymayan bir ev sahibinden kiralama yapmama hakkınızı kullanabilirsiniz.

Meskenler/Konutlar İçin "2018 YILI İÇİN KİRA SÖZLEŞMESİ" hazırlaması düzenlemesi, ekstra özelliklerin eklenmesi oldukça kolay ve basittir. Yapmanız gereken verilen bağlantıya tıklamak, indirdiğiniz dosyayı açmak ve ilgili yerleri doldurarak yeni kira kontratınızı imzaya hazır hale geitmek. Sonrasında yazıcıdan çıktısını alarak taraflara iletmek bu kadar kolay.

Meskenler/Konutlar İçin 2018 Kira Kontratı Örneğini indirmek ve düzenleme yapabilmek için altta verilen bağlantıdan .docx uzantılı düzenlenebilir word belgeini indirebilirsiniz.

- 2018 Kira Kontratı Örneği - TIKLA İNDİR

 

Kira kontratı örneği

 

kira kontratı indir

 

kira kontratı örneği

 

kira kontratı

 

kira kontratı

 

kira sözleşmesi

 

kira sözleşmesi örneği

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum